Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Друге золото

Перемоги

 


Друге золото

 

 

Третьокурсник механіко-математичного факультету Олексій КІСЛІНСЬКИЙ привіз чергову перемогу до рідного університету – золоту медаль Міжнародної студентської олімпіади з математики. Понад 300 студентів з усього світу з шостого по дванадцяте серпня боролися за титул найкращого студента-математика. А виборов його наш Олексій. Пишаємося! Це вже друге світове «золото»…

…Олексій почав вивчати математику в трирічному віці за настановою мами – вчителя математики та англійської мови. Наука давалася хлопцю швидко, йому подобалось вирішувати складні задачі. Їздити на олімпіади він почав ще у молодших класах, а восьмикласником завоював перше місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з математики. Хлопець запевняє, що своїм успіхом завдячує, в першу чергу, мамі, а також шкільному вчителю математики Олександру Феліксовичу Крижановському та університетським викладачам, зокрема науковому керівнику Сергію Леонідовичу Гефтеру – викладачу кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету. Ми зустрілися із Олексієм у серпні, відразу як він повернувся із перемогою до рідного університету, а щоб не гаяти часу, повернувшись з Болгарії, юнак попрямував до табору з математики та інформатики для учнів 5-11 класів гімназії № 45, у якому викладає вже третій рік. Там свого часу він теж навчався і відпочивав протягом шести років. Так хлопець допомагає «ставати на ноги» майбутнім переможцям міжнародних олімпіад.

«На свою першу міжнародну олімпіаду я поїхав ще школярем. Тоді я отримав срібло. Минулого року я також їздив до Болгарії і завоював перше золото. Цього року вже друге, – розповідає Олексій. – Було два тури по п’ять задач. На відміну від попередніх олімпіад цьогорічні завдання не були розташовані за складністю, що завадило багатьом учасникам набрати гарні бали, але мені вдалося правильно розподілити час. Писали завдання ми лише два дні, а у вільний час гуляли старим містом».

…Шлях до другого золота був таким. Здобувши перемогу в загальноуніверситетській олімпіаді з математики, студент поїхав до Львова на всеукраїнський етап. Результати переможців були надіслані головним організаторам до Американського університету в Болгарії. Результати олімпіади переглядають і надсилають офіційні запрошення чотирьом студентам,  рекомендованим до участі в команді від України. Поїхати можуть й інші учасники, які показали гідний результат, якщо оплатять подорож. До четвірки потрапив і Олексій. Цього року Міністерство освіти і науки України відмовилося оплачувати подорож, тому за хлопця заплатив університет. Спасибі за це керівництву альма матер.

С. САДОВА.