Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Літо-2013. Мить.

Літо-2013. Мить.


Серед лідерів

Каразінський університет за результатами Національної системи рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів традиційно посідає найвищі щаблі національних рейтингів. Згідно з Національною системою рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів він очолює українські класичні університети за двома критеріями – «Міжнародна активність» та «Якість контингенту студентів», є лідером з-поміж українських класичних університетів. Головною ознакою престижності є результативність діяльності, яка визначається якістю освіти випускників та їх працевлаштуванням, професійною компетентністю і рівнем кваліфікації. Особливістю даного рейтингу є відповідність критеріїв напрямам діяльності вищих навчальних закладів: «Міжнародна активність», «Якість контингенту студентів», «Якість науково-педагогічного потенціалу», «Якість наукової та науково-технічної діяльності», «Ресурсне забезпечення».

 

Згідно досліджень ефективності ІТ-освіти,

що проводилося Асоціацією «Інформаційні технології України», Каразінський університет увійшов до переліку рекомендованих навчальних закладів за рівнем підготовки ІТ-фахівців. За даними дослідження лише окремі університети готують фахівців, які без проблем працевлаштовуються в галузі ІТ-технологій та успішно просуваються кар’єрними сходинками. Саме працевлаштування випускників стало головним критерієм оцінки та основою рейтингу. Експертами було опрацьовано 10 000 записів працівників ІТ-галузі з понад 20 міст України та проаналізовано дані про випуск фахівців за 12 років. За кількістю ІТ-фахівців Харків посідає друге місце в Україні.

Щоб ви знали.. Асоціація «Інформаційні технології України» створена у 2004 р. До її складу входять 20 провідних компаній, три  науково-дослідних інститути та сім  вищих навчальних закладів.  Асоціація є членом Всесвітнього альянсу інформаційних технологій і послуг та  Європейської Асоціації ІТ (Екта).

О. ПОЛКАН.

 

Серед європейців

У липні команда Каразінського університету стала фіналістом Міжнародної студентської олімпіади з програмування. Фінальні змагання Міжнародної студентської олімпіади з програмування (International Collegiate Programming Contest) проходдили на базі Санкт-Петербурзького національного дослідницького університету інформаційних технологій, механіки та оптики. Цьогоріч у відбіркових раундах олімпіади взяли участь 2322 університети, до фіналу дійшли 120 університетських команд із 36 країн. Україну у фіналі представляли дві команди, серед яких – команда Каразінського університету, до складу якої увійшли Дмитро Соболєв, Євген Соболєв та Арсеній Челноков на чолі з  деканом механіко-математичного факультету проф. Г. М. Жолткевичем. Команда Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна посіла 37 місце серед 120 фіналістів, її сусідами по турнірній таблиці стали команди Стендфордського університету та Колумбійського університету (Сполучені Штати Америки), Торонтського університету (Канада) та ін.
Щоб ви знали. Міжнародна студентська олімпіада з програмування (International Collegiate Programming Contest) – найвідоміша студентська командна олімпіада з програмування. Чемпіонат проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery) з 1977 року, генеральним спонсором змагань з 1997 року є компанія IBM (International Business Machines Corporation).
О. ДЕУС.

Опубліковано

науковий огляд професора Костянтина Острікова у провідному журналі «Advances in Physics», імпакт-фактор якого становить 34. Роботу «Plasma nanoscience: from nano-solids in plasmas to nano-plasmas in solids» присвячено аналізу впливу унікальних особливостей плазми на перебіг фізичних явищ та організацію нанорозмірних твердотільних систем у широкому діапазоні елементного складу, структури та розмірності.
Щоб ви знали. Костянтин Остріков – головний виконавчий директор, дійсний член наукового товариства «Майбутнє Австралії», головний науковий співробітник з питань фізики плазми та нанотехнологій у відділі матеріалознавства Організації фундаментальних та прикладних досліджень Британської Співдружності націй (CSIRO), почесний професор Університету в Сіднеї, Технологічного Університету в Сіднеї, Університету в Воллонгонзі.
Імпакт-фактор – показник важливості наукового журналу. З 1960-х років щорічно розраховується Інститутом наукової інформації. Відповідно до імпакт-фактора оцінюється рівень журналів та якість статей, опублікованих у них.

Серед найкращих

випускники Харківського університетського ліцею за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. За підсумками вступної кампанії-2013 випускники 25 шкіл Харкова та області набрали найвищі результати, а саме 200 балів, із зовнішнього незалежного оцінювання. Про це у ході прес-конференції повідомив директор Департаменту науки і освіти Харківської державної обласної адміністрації Роман Шаповал. До списку найкращих увійшли випускники Харківського університетського ліцею – Михайло Кондратюк, який отримав 200 балів з української мови та літератури, та Нгуєн Шон Тунг, який показав найкращий результат з німецької мови. Обидва випускники стали студентами Каразінського університету.
О. НОВИКОВА.

Студент і наука


Кафедра прикладної електродинаміки радіофізичного факультету посіла І місце в конкурсі кафедр у номінації «Сприяння науковій роботі студентів»! Завдяки чому кафедра досягла такого високого результату? Спитаємо у проф. М. М. ГОРОБЦЯ, завідувача кафедри:
– Ми отримали цю нагороду завдяки тому, що на нашій кафедрі активно діє студентський науковий гурток, який є філіалом міжнародного товариства інженерів електриків та електронщиків. Наші студенти завжди беруть участь в університетських, регіональних, всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, міжнародних конференціях, долучаються до науково-дослідних робіт (А. Вусик, О. Горобець, А. Сєлютін, С. Хмара, Б. Заблодський). Наприклад, Олексій ГОРОБЕЦЬ отримав грамоту та третю премію за роботу «Распределенные метрологические средства для оценки УЭПР подстилающей поверхности» на Десятій Всеросійськой відкритій конференції «Современные проблемы дистанционного зондирования Земли из Космоса», а Андрій Сєлютін – диплом та премію за роботу «Energy and Polarization Characteristics of X-Slots in the Waveguide with a Dielectric Heterogeneity and Complex Load»  на конференції  «Proceedings of 5-th International Workshop ULTRAWIDEBAND AND ULTRASHORT IMPULSE SIGNALS». Наші студенти опублікували 7 наукових статей і виступили з 26 доповідями, 18 з яких були проголошені на міжнародних конференціях!  А Яна Вольвич ще й проходила наукове стажування в Каліфорнійському університеті. На досягнутому зупинятись не збираємось!