Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Гості

Гості


Гість з Америки

Влітку до Харкова з дружнім візитом приїздив професор Бостонського університету Роберт КОТЮГА. За спеціальністю Роберт «математичний фізик». У Бостонському університеті викладає на факультеті електротехніки та обчислювальної техніки. До нас професор прибув вперше за запрошенням доктора фізико-математичних наук Степана Анатолійовича ДУПЛІЯ, наукового співробітника лабораторії ядерної фізики Каразінського університету, та привіз дві надзвичайно цікаві лекції. Р. Котюга:

– На основі своїх досліджень я вирішив розробити лекції, які будуть цікавими широкому колу читачів. Я читав їх в Італії, Швейцарії і ось за запрошенням свого товариша прибув до України.

Перша лекція з математики. Підтримуючи думку відомих науковців Л. Понтрягіна, Б. Морена, Е. Жеро, професор висуває гіпотезу про те, що сліпі люди уявляють світ зовсім по-іншому, нестандартно.

Друга лекція Роберта була присвячена питанням фізики: «Електрогітара як шлях до теорії електроакустики». Ця лекція проходила під чудовий гітарний супровід.

Також Роберт взяв участь у літературному вечорі разом зі своїм товаришем. Роберт і Степан Анатолійович читали вірші останнього двома мовами: англійською і російською.

Місто, університет, люди дуже вразили нашого гостя.

Л. ГРУБНІК.