Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Білому птаху — 50 років

Мить. Жовтень-2013

 

Білому птаху — 50 років


Уже півстоліття над майданом Свободи височіє, розкинувши корпуси-крила, «білий птах» Головного корпусу Харківського університету. У Музеї історії відкрилася виставка, присвячена цій знаменній даті. Тут зібрано документи, пов’язані з передачею університету Будинку проектів, фотографії відбудови окремих корпусів, матеріали, що розповідають про трудовий подвиг студентів повоєнного університету, які на відбудові альма матер відпрацювали тисячі людиногодин… А найбільшу увагу присутніх привернув символічний ключ, яким відімкнули двері корпусу півстоліття тому. Поспішіть познайомитися із унікальними документами. А скільки цікавих розповідей прозвучало з вуст тих, хто сам брав участь у відбудові. Одного з них, проф. Є. П. ПУГАЧА, нагороджено Почесною грамотою за внесок у розвиток університету.

Ректор академік В. С. БАКІРОВ під час свого виступу підкреслив: «Сьогодні ніхто не може уявити площу Свободи і Харків загалом без цієї будівлі. Споруда Головного корпусу вагома тому, що є спільним дахом для різноманітних наук, напрямів та наукових шкіл. Університет — це єдність, цілісність. Ця будівля інтегрує університетських людей в єдине ціле, в єдину корпорацію, єдину соціокультурну систему науки, освіти, пізнання світу. Сам контур університету — це аура, яка заряджає енергією, яка мотивує пізнавати світ, навчатися. Будівля Головного корпусу уособлює культ знань, є символом науково-освітнього, університетського Харкова».

Директор музею історії університету доц. В. Ю. ІВАЩЕНКО: «Основним символом Харківського університету наші випускники вважають будівлю Головного корпусу. На першому корпоративному значку до 150-річчя університету була зображена будова університету. Другий значок був створений до урочистого відкриття Головного корпусу. Зараз ця будівля — найтиражованіший знак».

ДОВІДКОВО. У 1950 р. постановою Ради міністрів СРСР колишній Будинок проектів передали Харківському державному університету. За рік було закінчено розробку проекту, а в 1953 почалися відновлювані роботи. Тисячі людей були зайняті відбудовою цієї споруди. За десять років, 7 вересня, її було урочисто відкрито.

С. ШКУРАЙ.

Читайте в наступному номері...

 

 

 

Як ся маєш, аспірантуро? Аспірант-пошукач Наталя Малихіна.

 

 

 

Команда. Про підрозділ технічних засобів навчання.

 

 

 

 

 

Наукові пікніки... Репортаж спецкора.