П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

З Каразінського ліцею в Каразінський університет

Моя сторінка до 210-річчя Харківського університету

 

З Каразінського ліцею в Каразінський університет


Першокурсник хімічного факультету Михайло КОНДРАТЮК закінчив хіміко-біологічний клас Каразінського ліцею. Його результати із зовнішнього незалежного оцінювання вражають: німецька мова — 200, хімія — 195,5, українська мова — 193, математика — 187,5. Михайло:

— У ліцеї нас справді навчили, жодна школа не зрівняється з цим освітнім закладом. Я дуже вдячний своїй вчительці з хімії Людмилі Володимирівні Васецькій, вона справжній фахівець. Я назавжди полюбив її предмет. Хоча і результатами ЗНО з хімії я не дуже пишаюся. Можна було б і краще. Просто від неуважності наробив багато помилок.
Що ж стосується німецької мови, тут справа в тому, що Михайло —= учасник програми Гете-Інституту «Школи: партнери майбутнього». Це програма, яка підтримує вивчення німецької мови в різних країнах. Михайло виграв подорож до Германії, де проходив тритижневі курси німецької мови. Також юнака нагородили стипендією на вивчення німецької мови в Будинку Нюрнберга, де він навчався два роки.

Тетяна Миколаївна ЧЕПУРНА, вчитель німецької мови Каразінського ліцею:

— Проект «Партнери майбутнього» підтримує Міністерство іноземних справ Німеччини. Ця програма дає можливість їздити за кордон та брати участь в різних семінарах, які присвячені важливим соціальним проблемам тої чи іншої країни. Михайло багато працював, щоб досягти таких висот. І курси німецької мови в Німеччині, і участь в семінарі із захисту навколишнього середовища, який проходив в Туреччині.

Михайло протягом трьох років представляв ліцей на обласних олімпіадах з хімії. Виборював призові місця. Хімія — сфера, де бачить себе юнак. Першокурсник нашого університету цінує час, тому намагається організувати так свій день, щоб жодна хвилина не пройшла даремно. Він і спортсмен, і гітарист, і хімік — в одній особі.

Яким же запам’ятали Михайла в його рідному ліцеї? Олександра Карапетівна БЛУДОВА, куратор класу Мишка:

— Це серйозний, розумний, вихований, працьовитий, цілеспрямований хлопець. На обласному турнірі Мечникова посів перше місце, призер Каразінських колоквіумів. А який він прекрасний кулінар! На 8 березня, на свій день народження Михайло радує нас тортом, який готує самотужки. Консультує з хімії однокласників.

—Коли від мене хочуть почути про мої плани на майбутнє, — говорить Мишко, — я завжди відповідаю словами Сократа: «Я знаю, що я нічого не знаю». Я не прагну бути кращим, але прагну бути гідним.


О. КАЛАЧ.