Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Жовтень-2013

Мить. Жовтень-2013

 

Свято науки


На факультеті іноземних мов відбувся п’ятий міжнародний науковий форум «Сучасна англістика та романістика: перший рубіж нового тисячоліття» (проводиться з 2006 року). Цьогорічний організувала кафедра англійської філології та кафедра романської філології та перекладу. Ініціатор заходу — професор Вікторія Опанасівна САМОХІНА, завідувач кафедри англійської філології факультету іноземних мов:

— Наука має бути не лише на папері. Щороку ми збираємося з нашими колегами з інших університетів України та світу, щоб поспілкуватися, поділитися науковими надбаннями. Цього року на форум запрошено близько 200 чоловік. Учені зі світовим ім’ям завітали на свято.

Організатор заходу, Аліна Вікторівна ЛЕГЕЙДА, доцент кафедри англійської філології, коментує:

— Ми раді вітати професора К. Марк-Пушо (Париж), професора Г. В. Ейгера (Німеччина), кандидата філологічних наук Ульфета Закіра оглу Ібрагімова (Азербайджан), російських колег, професорів О. М. Прохорову, І. В. Чекулая,  Н. І. Костіну (Бєлгород), І. А. Сарановську (Санкт-Петербург) та всіх українських учених.

…Об 11-й годині почалося пленарне засідання, де виступили з доповідями на різноманітні теми провідні учені. Світлана ТАРАСОВА, голова СНТ університету:

— Я не вперше беру участь у подібній конференції. Ще на першому курсі я звернулася до Вікторії Опанасівни з пропозицією займатися наукою. Надзвичайно цікаво спілкуватися з вченими такого рівня, переймати їх досвід…

Після пленарного засідання працювали сім дискусійних столів, де учасники  могли поділитися враженнями та розповісти про свої наукові здобутки з проблем теорії дискурсу, лінгвістики тексту, когнітивістики, методики викладання іноземних мов. Доцент кафедри англійської філології Емілія Георгіївна ПАПОВЯНЦ:

— Наша кафедра йде в ногу з часом. Кожен рік приносить серйозні досягнення. Організовуючи подібні заходи, ми встановлюємо дружні стосунки з провідними університетами України та світу. З кожним роком коло наших друзів розширюється і з’являється все більше бажаючих, які прагнуть взяти участь у форумі. Будемо працювати так і надалі, адже для факультету це не тільки надзвичайно важлива подія, а й своєрідне свято науки…

Л. ПЛИННА.

 

Достоєвський FM


Двадцять четверте вересня, восьма вечора, безлюдними коридорами університету гуляє вітер, але з аудиторії ім. Синельникова лунають звуки гітари та співу, аплодисментів та вигуків захвату. Так, в стінах ХНУ, завдяки зусиллям профбюро іноземних мов, проходив акустичний концерт харківського гурту Достоєвський FM.

На початку концерту в аудиторію вони увірвалися з двома гітарами та з посмішками до вух, наче з однією на двох, а ще й з парасолькою, розмальованою кольорами веселки. Це захід, який не залишив байдужим нікого.

Хто такі Достоєвський FM? Що вони співають? Достоєвський FM — це Богдан та Коля, а на друге запитання краще за все відповісти словами самих музикантів: «Це поезія, покладена на музику». Концерт відвідали студенти з різних факультетів, багато хто слухав гурт уперше, але це не мало значення, тому що під час концерту усі глядачі, що знаходились в аудиторії, були як одне ціле. Усе було: і підспівування, і тиша. Як сказав один з виконавців: «Спочатку стало приємно, а потім страшно, бо 100 чоловік сидить мовчки і дивиться перед собою». Насправді кожен просто знаходив у їх піснях себе самого і переживав кожне слово. Репертуар музикантів досить різноманітний: від чуттєвих композицій «Божевільна», «Перелетные птицы», «Светлая» до пісень, що підкорюють своєю вибуховою енергією «Хорошо», «Солнце», «Этажи», «Кружка горячего».

Варто зазначити, що це не перший візит хлопців до Каразінського. Вони вже встигли запасти багатьом в душу ще навесні, коли профбюро факультету іноземних мов запросило їх уперше до нашого університету. Опис враження від концерту можна завершити словами однієї з пісень Достоєвський FM : «То, что мы делаем — это хорошо!» У мережі Інтернет після концерту з`явилось багато відгуків, дехто навіть писав, що саме у цей вечір був «відчайдушно живий».

Окрема подяка профсоюзній організації та гурту Достоєвський FM за підтримку у втіленні в життя задуманого.

А. ГОНЧАРОВА, голова профбюро факультету іноземних мов.