Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетська зупинена мить

Як викладати іноземні мови за Болонською системою?


На початку лютого на факультеті іноземних мов відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція «Каразінські читання: Людина. Мова. Комунікація». Цього року вона пройшла з особливим розмахом: у конференції взяли участь 205 філологів, що представили 202 доповіді. «Географія» також не засмутила: учасники з'їхалися з 19 міст України; були гості з ближнього зарубіжжя – Молдови (м. Тирасполь) та Росії (м. Новосибірськ та Бєлгород).
Наталія Анатоліївна ОНІЩЕНКО, заступник декана з наукової роботи: «Мета проведення цьогорічної конференції (як і будь-яких Каразінських читань на нашому факультеті) – сприяння науковому спілкуванню філологів, спеціалістів по міжкультурній комунікації. Але ІХ читання відмінні від попередніх тематикою та спрямуванням доповідей: особливу увагу зараз ми приділяємо дослідженням медіадискурсу на матеріалі іноземних мов та особливостям їх викладання за Болонською системою».

 

Сумуємо


Ідуть кращі. На початку лютого університет утратив двох видатних учених: професора Володимира Михайловича КУЗЬМИЧОВА, доктора фізико-математичних наук, та Олега Васильовича УВАРОВА, декана механіко-математичного факультету (1981-1995), заступника начальника управління Харківської облдержадміністрації (1999-2006). Університет сумує разом із родичами і близькими Володимира Михайловича та Олега Васильовича.

 

Китайський новий рік


Чарівний спів, чудернацькі танці. двомовні ведучі і відчуття свята: в актовій залі Харківського національного університету відбулося урочисте святкування Китайського Нового року.
При підтримці Інституту Конфуція та Міжнародного центру освіти ХНУ концерт зібрав багато студентів-українців та студентів-іноземців, і не тільки з Китаю. Цього дня ми ближче ознайомились з китайською культурою та успіхами студентів Інституту Конфуція. Програма була дуже насиченою: багато співу від дуету, який співав і популярні в Китаї пісні і патріотічні, та навіть, оперні; співали викладачі зі студентами. Українськими піснями та африканськими танцями вітали китайських студентів. Але крім співу та танців, були цікаві конкурси скоромовок, загадок.
Китайський Новий рік для китайців це не просто святковий день, це два тижні новорічних заходів. Про це дізналась у студента четвертого курсу радіофізичного факультету Дзинь СУНЬ: «В Китаї існує такий вислів: «Коли настає свято, людина сильніше сумує за домом». Кожен китаєць шанує свій дім, тому перестає працювати в цей день та йде до родини на святкову вечерю. В перший день треба святкувати з близькими, другий – з бабусями та дідусями, третій – з тітками та дядьками і так далі. Святкуючи в Україні свій Новий рік, ми відчуваємо підтримку з боку університету… І все ж сумуємо».
Свято в університеті завершилося нагородженням учасників конкурсу художнього читання китайською та написання ієрогліфів слухачів Інституту Конфуція. Китайську культуру в Харківському університеті поширюють – ми бачимо як росте інтерес до неї в українців та іноземців.


М. ШАЛІМОВ, А. КАНТ.