Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

У рамках наукової школи


ВІД РЕДАКЦІЇ: У передноворічні дні професора Валерія Дмитровича ОРЛОВА, завідувача кафедри органічної хімії хімічного факультету Харківського університету на підсумковому засіданні трудового колективу університету назвали одним із кращих науковців 2009 року. А в рейтингу кафедр університету кафедра органічної хімії знаходиться на четвертому місці. Тому сьогоднішня наша розповідь саме про неї.
Проф. В. Д. Орлов очолює кафедру органічної хімії університету з 1990 р. Сьогодні кафедра забезпечує викладання загального курсу органічної хімії та спецкурсів за двома спеціалізаціями: органічної та фармацевтичної хімії. На кафедрі активно працюють п’ять аспірантів та тринадцять студентів-дипломників, які виконують синтез, займаються дослідженням гетероциклічних з'єднань, беруть участь у молодіжних наукових конференціях.
– Валерію Дмитровичу, розкажіть будь ласка, за що Вас віднесли до кращих науковців університету?
– У 2009 році я опублікував декілька статей у найбільш рейтингових наукових виданнях. І ці статті знайшли своє відображення у реферативному видання «Скопус». От і всі досягнення!
– Валерію Дмитровичу, сьогодні ваша кафедра посідає четверте місце у загально університетському рейтингу кафедр. Як Вам удалося досягти такого високого рівня?
– Про рейтинг кафедри говорять її досягнення. Так, на кафедрі працюють п’ять професорів: В. Д. Орлов, Н. М. Колос, А. О. Дорошенко, С. М. Десенко, В. В. Ліпсон, чотири доцента: Б. В. Папонов, М. О. Колосов, І. М. Гелла, Н. П. Воробйова.
За минулий рік науковці кафедри видали значну кількість методичних видань для вищої школи. Викладачі кафедри публікуються в українських та міжнародних виданнях.
У 2009 році на кафедрі захистили кандидатські дисертації аспіранти Марруго Гонзалес Алонсо ХОСЕ (науковий керівник проф. В. Д. Орлов), Л. Ю. КОВАЛЕНКО та Л. Л. ЗАМІГАЙЛО (науковий керівник проф. Н. М. Колос).
Високому рейтингу кафедри також сприяє активна участь у роботі міжнародних наукових конференцій, велика кількость тез доповідей, у тому числі й за участі студентів, публікації,. У жовтні ми провели п'яту міжнародну конференцію з хімії, яка дуже високо підняла рівень нашої кафедри в Україні.
За університетським рейтингом ми йдемо попереду з великим відривом порівняно з іншими кафедрами хімічного факультету. Мені цього досить.
– Підбийте, будь ласка, підсумки роботи Вашої кафедри за 2009 рік?
За минулий рік наша кафедра опублікувала шість в українських та двадцять статей у міжнародних наукових виданнях, з яких чотири належать мені. Ми підготували та виступили з 43 доповідями на українських конференціях та з 26 на зарубіжних. У жовтні провели V Міжнародну конференцію «Хімія азотовмісних гетероциклів. 19 студентів кафедри отримали премії за активну участь і підготовку до конференції.
– Ваші плани на 2010 рік?
У новому році продовжуватимемо працювати над нашою науковою тематикою. Плануємо захист трьох кандидатських дисертацій. У рамках наукової школи запланований захист докторської дисертації нашого випускника, нинішнього завідуючого лабораторією фізико–хімічних процесів відділу хімії гетероциклічних сполук НТК Інституту монокристалів, ученого секретаря НТК «Інститут монокристалів» В. А. ЧЕБАНОВА. Братимемо участь у двох міжнародних і одній українській наукових конференціях.


В. ЖЕДЕНКО.