Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Вища школа - кращі імена

Декан – людина обов'язкова


 

 

У номінації «Декан факультету» 11-го обласного конкурсу «Вища школа – кращі імена» дипломантом став професор. Юрій Миколайович БЕЗХУТРИЙ, декан філологічного факультету, крупний учений-філолог, автор 120 наукових робіт, талановитий керівник-організатор. Під його керівництвом захищено 11 кандидатських дисертацій. На факультеті створено чотири спеціалізації: «Видавнича справа та редагування», «Українська мова як іноземна», «Польська мова», «Англійська мова та література».
Проф. Ю. М. Безхутрий: «Декан – людина, яка виступає посередником між викладачами факультету і адміністрацією університету. Декан повинен дуже дипломатично і обережно дбати про баланс між інтересами викладачів і студентів, контролювати їх діяльність. Я маю приймати рішення, пов’язані з долею людини. Тут треба бути особливо обережним і відповідальним. На адміністративну роботу витрачається багато часу і сил, тому доводиться жертвувати власними науковими інтересами, відпочинком. Декан – людина обов’язкова, яка мусить бути на роботі щодня, не зважаючи ні на що».

 

Поставлено 15 нових курсів


Лауреатом 11-го обласного конкурсу серед викладачі «Вища школа – кращі імена» в номінації «Кращий викладач фундаментальних дисциплін» став проф. Л. Ф. ЧОРНОГОР, викладач кафедри космічної радіофізики.
Науково-педагогічний стаж Леоніда Феоктистовича складає десь 37 років, за які він поставив понад 15 нових курсів. Молоді викладачі з радістю користуються його нововведеннями. Л. Ф. Чорногор із співавторами опублікував понад 600 наукових робіт, здебільшого в іноземних виданнях, 17 книг, з них 3 монографії та 14 учбових посібників і велика кількість методичних розробок. Професор відрізнявся від інших учасників тим, що він є лауреатом Державної премії України у галузі науки та техніки, лауреатом премії Мінвузу СРСР за кращу наукову НДР з оборонної тематики, лауреатом двох премій Ради Міністрів СРСР. Леонід Феоктистович розповідає: «Три моїх аспіранта останнім часом стали лауреатами премії Президента України для молодих вчених, три аспіранти та одна студентка стали лауреатами премії «Найкращий молодий науковець Харківщини». Я підготував 10 кандидатів наук і два доктори. Цікавим з моєї біографії є те, що я брав участь в понад 500 наукових конференціях, симпозіумах, конгресах, двічі був запрошений до Французької академії наук для читання лекцій та наукового співробітництва».

 


М. ШАЛІМОВА.