Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Т. Г. Шевченку - 200!

Т. Г. Шевченку - 200!

Шевченко у моєму житті


Тетяна Дмитрівна СИНИЦЯ, директор культурного центру Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:

- У мене свій Тарас Шевченко, особливий… Уперше я почула його прізвище в школі. Потім детальніше познайомилася з його творчістю під час навчання на філологічному факультеті університету…

У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим.

(«У нашім раї на землі…» Т. Шевченко).

Ось такий мій Шевченко… Син, брат, чоловік, який схиляється перед жінкою… Хоча я на навчалася на відділенні російської мови, але українську літературу ми вивчали чотири роки. Чомусь патріотичні мотиви творчості поета, вірші про селян та інші пройшли повз. А в пам’яті залишилися його шедеври, присвячені жінкам. Він оспівував жінку, звеличував її, схиляв перед нею голову. Саме це «підкуповує».

А яке у нього ставлення до матері! Мати - символ життя, початок усього сущого…

Поклала мати коло хати

Маленьких діточок своїх,

Сама заснула коло їх.

(«Садок вишневий коло хати» Т. Шевченко).

Я вважаю, що саме таке ставлення має бути до матері, до жінки. Але цього ми, на жаль, не бачимо…

Працюючи, я зустрічалася з Шевченком під час кожного ювілею письменника. Ось і цього року наші шляхи знову перетнуться. Культурний цент вже зараз починає готуватися до святкування 200-річчя Першого Українця й обдумувати, як же відсвяткувати цю дату найгучніше. Поки плануємо провести літературні вечори за участі філологічного факультету та всіх бажаючих.

 

Л. РІЧКОВА.