Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Бронза у міжнародних змаганнях


На початку 2010 року в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Європейський регіональний раунд 14-го щорічного Стетсонського конкурсу з міжнародного права навколишнього середовища.
Команда юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна виборола почесне третє місце у міжнародному науково-студентському заході «Тhe Central and Eastern European Rounds of 14th Annual International Environmental Moot Court Competition 2009-2010». Це загальновідомий міжнародний конкурс, який щорічно організовується коледжем права Стетсонського університету (м. Галфпорт, Флорида, США) під егідою Студентської асоціації міжнародного права, яка включила його до свого списку Конкурсів з міжнародного права. Понад 100 університетів світу стали учасника цьогорічного конкурсу. До фінальної частини в Києві заявки подали вісім команд, які представляли університети України, Росії та країн Східної Європи. За підсумками письмового та усного раундів команда юридичного факультету, у складі Аліни АШУРОВОЇ, четвертокурсниці, та Олександра ПРОНІНА, третьокурсника, під керівництвом доц. О.М. МОСКАЛЕНКА, викладача кафедри конституційного, муніципального та міжнародного права юридичного факультету, вибороли почесне третє місце. Дівчата поступилися першим місцем команді Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка та другим – команді Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.
Стетсонський конкурс – це унікальна нагода об’єднати студентів, які цікавляться міжнародним правом навколишнього середовища. Щороку студенти з університетів Індії, Австралії, країн Латинської Америки, Південно-Східної Азії, Північної Америки, Африки тощо беруть участь у відповідних регіональних раундах. 2009-2010 академічний рік є особливим, оскільки став початком доброї традиції проведення конкурсів із міжнародного екологічного права в Європі. Головними вимогами для участі в конкурсі є знання міжнародного права та вільне володіння юридичною англійською мовою.
Доц. М. В. ДАНЬШИН, заступник декана з наукової роботи: «Перша в цьому році перемога наших студентів на такому значному заході, це не тільки робота у цьому напрямку декана, усіх викладачів факультету, студентського наукового товариства, а відверте бажання самих студентів придбати повний масив сучасних знань та ефективно апробувати їх. По-друге, такого роду заходи – це унікальна та дійсно ефективна можливість налаштування студента на шлях мотивації особистого росту та становлення в майбутньому високоякісного фахівця права».


О.ПРОНІНА, третьокурсниця юридичного.