Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

В «Ландау Центрі»

У «ЛандауЦентрі»


Березень

 

8 березня в «ЛандауЦентрі» відкрилася виставка, присвячена біологічним наукам. Протягом березня відвідувачі зможуть осягнути та відчути багатий світ природи.

- Правильно, що на початку весни ми розказуємо про такі прекрасні скарби світу, - говорить директор «ЛандауЦентру» Вікторія Володимирівна КРУГЛОВА. - Проблема в тому, що люди мало знають про природу, а тут вона стає ближчою, зрозумілою, її можна відчути. Колекція показує всю різноплановість біології.

На відкритті виставки відвідувачі могли доторкнутися до різних тваринок: це і лисичка, і кролик, і черепаха. Були навіть жуки, таргани та летючі миші.

Березень в «ЛандауЦентрі» - місяць біології. Тут можна розглянути під мікроскопами різні мікроорганізми, зважити дощечки з берези, вільхи, сосни, дуба, осики та клену, ознайомитися з мистецтвом аквадизайну, вивчити сліди тварин, насолодитися співом птахів, дізнатися багато цікавого про рослинний світ.

Допомагали створювати березневу виставку Інститут рослинництва імені В. Я. Юр’єва УААН, Національний природний парк «Слобожанський», Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, Feldman Ecopark, Харківський зоопарк.

Другокурсники біологічного факультету Віктор КОВАЛЬОВ та Владислав ТЕЛИЧКО знайомлять відвідувачів з хімічними реакціями забарвлення, а також культурами in vitro (тобто

експериментами над рослинами, які виконуються у пробірках). Віктор:

- Ми вже годину тут стоїмо і можемо сказати, що діти в захваті. Їм дуже цікаві хімічні досліди, розпитують нас про культури, які вирощуються в пробірках.

Допитливий Олексій, у майбутньому, мабуть, буде біохіміком, цікавиться у студентів:

- Я вдома взяв і посадив зерно кукурудзи, хочу, щоб воно проросло, у мене вийде такий дослід?

Хлопці розказують, як Олексію створити всі умови для зерна кукурудзи.

А ось біля першокурсниць біологічного Оксани БОЧАРОВОЇ та Діани ДАХНОВОЇ вистроїлась черга з малечі, щоб подивитися на різні організми через мікроскоп.

- Ось тут можна побачити блоху під збільшенням, - говорять дівчата. - Тепер можна побачити апарат комара та мухи. Погоджуємося, що муха під мікроскопом трошки страшнувата, але все одно цікаво глянути. А ось під мікроскопом крильця метелика.

Особисто мені сподобався вигляд через мікроскоп інфузорії, яка плавала в краплі води.

А ось Ілля САМУЙЛОВ, четвертокурсник Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва, розвіював міф про шкідливість ГМО (генетично модифікованих організмів). Зі сторони відвідувачів питання - а ГМО шкідливі, а в продуктах вони є? Я думала, що ГМО й справді завдають шкоду нашому організму, а виявилось ні. Завітайте в «ЛандауЦентр» і переконайтеся самі.

О. СОЛОНЕЦЬ