П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Семінари, конференції, симпозіуми

Cемінари, конференції, симпозіуми

Жива традиція


З 1932 по 1937 рр. ініціатором проведения загальнофізичних семінаров у Харкові виступав майбутнвй академік та лауреат Нобелівської премії з фізики Лев Давидович Ландау, тоді керівник теоретичного відділу Українського фізико-технічного інституту (УФТІ) та викладач Харківського університету. Справу вчителя далі продовжували його учні і последовники академіки О. І. Ахієезер та І. М. Ліфшиць. Із 60-х по 90-і рр.. минулого століття в Харкові регулярно двічі на місяць відбувалися незалежно два загальноміських загальнофізичних семінари в Будинку Ученых. Ці блискучі семінари надовго збереглися у пам»яті покоління фізиків старшого поколіния.

І ось у лютому 2004, через десять років з ініціативи директора Інституту теоретичної фізики імені О..І. Ахієзера ННЦ ХФТІ Шульги М.Ф. та активної організаційної підтримки професора кафедри теоретичної ядерної фізики Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна В.Д. Ходусова була відновлена робота загальнофізичного семінару «Проблеми сучасної фізики». Семінар проходить під егідою ІТФ імені О..І Ахієзера ННЦ ХФТІ, фізико-технічного факультету та Українського фізичного товариства в аудиторії 301 корпусу ФТФ в селищі Пятихатки в Харкові. Необхідність такого семінару відчувалась уже давно багатьма ученими Харкова. Ось чому семинар відразу ж перейшов до рангу. Тематика його дуже широка: від фізики елементарних часток, фізики високих енергій, фізики конденсованого стану – до астрофізики і космології.

Підсумки работи семинару за минулі 10 років такі. Семінар виконує своє основне завдання по залученню молоді до науки. Було проведено 111 засідань, на яких виступили практично всі провідні фізики Харковата інших міст Украини, учені близького і далекого зарубіжжя. З 12 по 14 лютого в рамках семинару пройшла міжнародна школа для молодих учених і студентов 3-6 курсів фізико-технічного факультета з фізики високих енергій учених Франції, що проводять фізичні експерименти на Великому адронному колайдері в ЦЕРНі. З 2011 р. починаючи online трансляція семінару в Інтернеті на сайті http://yatv.ru/seminar_FTF/. Записи семінарів можно переглянути на YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCI05L2IaiuHjSrp9IOsFeWw/feed.

Семінар популярний і серед студентів, і провідних учених Харкова.дякуючи його керівникові академику Шульзі М. Ф.

 

Проф. В.ХОДУСОВ.