Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Квітень-2014

Мить.Квітень - 2014 р.

З історичної інформатики

 

У Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова на VI студентській міжвузівській олімпіаді з історичної інформатики змагалися за перемогу 39 студентів та 8 команд. Збірна команда студентів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Російського державного гуманітарного університету та Фінансового університету при Президентові Російської Федерації виборола друге місце. Каразінський університет представляла студентка історичного факультету Ольга КОРНІЄНКО.

Читайте інтерв'ю із переможницею у наступному номері!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Спільне засідання

 

ректорату та Академічного сенату університету проаналізувало ефективність проведення моніторингу навчального процесу в університеті. Як відзначили присутні члени ректорату та студентського самоврядування такі зустрічі стали регулярними і кожен моніторинг несе позитивні зміни. Студентський загал університету знає, що на їхні зауваження, прохання чи претензії є відповідна реакція. Така практика, як було підкреслено, варта серйозної уваги і деканів, і керівників органів студентського самоврядування.

 

Ректор академік В.С.Бакіров, проректори А. М. Удод, Ю. В. Холін та М. О. Азарєнков, начальник навчального відділу Н.К. Фарафонова, президент Академічного сенату Богдан Уляк, голова Студентської навчальної ради Владислава Полторацька, студентський директор студмістечка Микола Зимогляд, голова Студентського наукового товариства Світлана Тарасова та студентські декани факультетів обговорили можливі шляхи налагодження ефективної взаємодії між студентами та адміністрацією університету, а також органами студентського самоврядування, зокрема шляхом запровадження комунікативних ресурсів, за допомогою яких студенти матимуть змогу висловлювати свої думки, побажання, пропозиції стосовно навчального процесу та якості освіти. На наступному засіданні ректорату та Академічного сенату університету обговорюватиметься системи контролю за станом здоров’я каразінців.

 

 

 

 

 

 

 

Дипломи випускникам фізтеху


Відбулося урочисте вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Магістр» за спеціальностями «Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми» і «Прикладна фізика» випускникам фізико-технічного факультету. Цього року фізико-технічний факультет закінчили 35 студентів. Серед випускників факультету Ігор Вакульчик, переможець 9-гоу Всеукраїнського студентського турніру фізиків 2011 р,, капітан команди університету, яка посіла перше місце на 3-му Міжнародному студентському турнірі фізиків; Неллі Бойченко, переможниця Всеукраїнського студентського турніру фізиків 2011, 2012 рр., Анастасія Гаєва, перемжниця Всеукраїнськоого студентського турніру фізиків 2011, 2012 рр., член команди, яка посіла перше місце на 3-му Міжнародному студентському турнірі фізиків ; Денис Карпов, переможець  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2014 р. ; Андрій Кунда, двічі посів третє місце на Чемпіонаті світу з карате за версією AMA International (Шеффілд, Великобританія) 2009 р., перше та друге місце на Чемпіонаті світу 2012 р. та ін.

Випускники спеціалізації «Експериментальна ядерна фізика» захищали магістерські роботи англійською. Серед здобутків вихованців факультету: публікація 24 наукових статей, в тому числі трьох — в журналі Physical Review. Поряд із кваліфікацією магістра з прикладної фізики двом випускникам факультету присвоєно кваліфікацію вчителя фізики і математики.

 

Усі випускники фізико-технічного факультету працевлаштовані.

 

 

 

 

 

 

 

Фестиваль фарб Holiwood–2014


 

Харківський Каразінський університет вкотре став джерелом радості для харків’ян. Цього разу 22 березня у Центральному парку ім. Горького його Українсько-Індійський академічний  центр влаштував святкувангя Холі – традиційного індійського свята початку весни. Фестиваль зібрав близько 1.5 тис. учасників. Конкурси, знайомство з індійською культурою, розфарбовування одне одного під  запальну музику...  Для харків’ян виступали етнічний музичний гурт Vimana, учасник шоу «Україна має талант–2» Євген Бережний, представники перкусійного жанру — колективи «Драм Громада» та Fox Bay і багато ін. Усі бажаючі отримали майстер-клас з індійської кухні від «Spice», бодіарт від BlueRed і ARTmix, а також майстер-клас із надягання сарі та чалми, мали змогу отримати фотографію зі свята... Альона Нагаєвщук, учасниця фестивалю, студентка університету, найяскравішим символом свята вважає сірого слона: «Усі його дуже полюбили, без нього фестиваль був би не той!». Організатори внесли свіжий струмінь до розважальної програми міста  Харкова.

 

 

 

 

 

 

 

Побачив світ


25-й випуск інформаційного бюлетеню за квітень , який підготував  відділ міжнародних програм та академічної мобільності Центру міжнародного співробітництва щодо стипендій для міжнародного навчання та наукового стажування за кордоном. Бюлетень зібрав актуальні пропозиції для студентів та викладачів.

 

 

 

 

 

 

 

Оголошено результати


ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук. Учасники мали змогу подати роботи протягом  січня–березня 2014 року. Із 144 поданих, для ІІ туру комісія обрала 65 найкращих робіт.  Представники нашого університету отримали дипломи різного рівня: диплом ІІ ступеня виборола студентка екологічного факультету Аліна Свистунова ( керівник доц. Н. Л. Ричак).  Її робота стосувалася напряму «Екологія та екологічна безпека»: «Оцінка стану атмосферного повітря урбосистеми методом ліхеноіндикації (на прикладі Дзержинського району м. Харків)». За напрямом «Фізичне виховання і спорт» серед переможців -  студентка біологічного факультету Софія Мавроді. Вона нагороджена дипломом III ступеня за наукову роботу «Швидкісно-силова підготовка в скелелазінні на основі розвитку фізичних якостей елітних спортсменів». Наукові керівники —  проф. Ж. Л. Козіна та ст. викл. О. О. Репко. За наукову роботу «Екотоксикологічна оцінка антропогенно-перетворених ґрунтів м. Маріуполь» диплом ІІІ ступеня отримали Анастасія Бехтер та Марина Тирінова (науковий керівник — І. А. Кривицька).

 

 

 

 

 

 

 

Найкращі бадмінтоністи


 

Каразінського університету схрестили ракетки на змаганнях  14 жіночих та 9 чоловічих команд. Перемога на рахунку студенток медичного факультету Лоліти Горобець та Катерини Єськової. Друге місце за біологами Катериною Шаргун та Людмилою Кієнко, третє — за економічним (Юлія Решетько та Марія Таратухіна). Серед чоловічих команд  перше місце отримали Чан Дінь Хунг та Нгуєн Дік Зун, друге — фізики (Олег Шиленко і Владислав Сидоренко).  Бронзу взяли учасники з фізико-енергетичного факультету Павло Чеботаєв та Олег Івахненко.

 

 

 

 

 

 

 

Тринадцять – щасливий номер


для переможниці конкурсу «Красуня університету–2014» Еліни Сафонової, учасниці від соціологічного факультету. Першою віце-міс стала студентка факультету іноземних мов Олена Косенко, другою віце-міс — Дарія Тимошенко з економічного факультету. За результатами конкурсу кожну з учасниць було відзначено окремим титулом. Еліна Сафонова зазначає: «Саме перемога в "Красуні Університету" та знайомства, яке потім перетворились на справжню дружбу зі студентами Каразіна - це найщасливіші моменти за останній час!»

Також напередодні конкурсу на сайті профспілки проходило онлайн-голосування за титул «Міс Профком», переможницею у цій номінації стала представниця екологічного факультету Ганна Ягодіна.

 

 

 

 

 

 

 

Волонтери! Ау!


Науково-демонстраційний освітній центр «ЛандауЦентр», що діє при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, набирає волонтерів. Такими можуть стати усі, хто поділяє прагнення вдосконалювати й розширювати перший у Харкові майданчик інтерактивної науки, місце, де навчання перетворюється на задоволення. Давайте  доторкнемося до науки!

ЩОБ Ви знали. Науково-демонстраційний освітній центр «ЛандауЦентр», створений в січні 2014 р. за ініціативи Асоціації випускників, викладачів і друзів університету. Центр став першим виставковим майданчиком інтерактивної науки у Харкові та єдиним приуніверситетським центром інтелектуального дозвілля у межах України. Провідна мета центру — стимулювати відродження громадського інтересу до науки.

 

 

 

 

 

 

 

Триває у стінах Каразінського


Студентська акція «Зі Сходу на Захід» ,  у рамках якої студенти Львова запрошують харківських колег провести у них вихідні. Впродовж десяти тижнів — з 21 березня по 18 травня 2014 року — львівські студенти прийматимуть своїх колег з різних міст Східної України. Програма акції включає екскурсії Львовом, знайомство зі із його жителями та мером міста. Учасники акції дізнаються про культурні та кулінарні традиції Львова, зможуть взяти участь у квесті «Об’єднай Україну».Витрати на проживання, харчування (сніданок і вечеря) та екскурсії під час перебування у Львові беруть на себе львів’яни. Учасники оплачують лише вартість проїзду, а також витрати, не передбачені програмою.

 

 

 

 

 

 

 

 

110-річчю Георгія Гамова

 

 

Було присвячено чергове засідання загальнофізичного семінару «Проблеми сучасної фізики», яке відбулося за підтримки Інституту теоретичної фізики імені А. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Українського фізичного товариства. З доповіддю виступив доктор фізико-математичних наук, проф. Ю. Н. Ранюк (Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут». Присутні обговорили такі теми,  як: хто такий Георгій Гамов, «відкриття Г. Гамовим шляху проникнення в ядро» А. Ф. Іоффе (1934), робота в Кавендішській лабораторії у Е. Резерфорда та в Українському фізико-технічному інституті, неотримані Нобелівські премії Г. Гамова.

 

ЩОБ Ви ЗНАЛИ. Георгій Гамов — фізик-теоретик, космолог, працював у галузі радіоактивного розпаду атомних ядер, ядерного синтезу в надрах зірок. Першим почав розраховувати моделі зірок із термоядерними джерелами енергії, досліджував еволюційні треки зірок. Вчений одержав світове визнання за розробку теорії Великого вибуху, розрахунок генетичного коду, відкриття способів передачі спадкової інформації.

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень добрих справ

 

Акція «Тиждень добрих справ»: робити добрі справи — просто – пройшла у стінах Каразінського університету! Ініціаторами стали Студентська навчальна рада та Міжнародна єврейськоастудентська організаці «Гілель». У межах акції кожен студент університету міг вчинити добро: поступитися чергою незнайомцю, пригостити чаєм одногрупника, допомогти викладачам на кафедрі, придбати за будь-яку ціну дитячі вироби хенд-мейд. Вилучені кошти були передані на лікування хворих на рак. Упродовж тижня у березні студентські волонтери побували у будинках для літніх людей і дитячих інтернатах, вчинили різноманітні соціальні акції, відволіклися від повсякденних турбот і поглянули на світ довкола, звернувши увагу на тих, кому може знадобитися наша допомога та підтримка.

 

 

 

 

 

 

 

Відбулася низка зустрічей

 

 

ректор В. С. Бакірова із студентами університету із числа малозабезпечених, інвалідів та сиріт. Було обговорено питання стосовно системи виплат соціальної та академічної стипендій, поселення та умов проживання у гуртожитках, пільг при вступі на навчання, зокрема на 5 курс, а також — процес реалізації соціальної допомоги студентам через надання продовольчих талонів на харчування в університеті.

 

 

 

 

 

 

 

Не мріяти, а діяти!


На соціологічному факультеті у рамках серії майстер-класів «Діалог з роботодавцем» відбулася зустріч студентів із Ганною ШАРИГІНОЮ, начальником відділу персоналу фірми «Крона-Компані». Діалог був присвячений темі: «Перша робота vs робота мрії».


- На соціологічному факультеті стартував проект «Діалог з роботодавцем», головним завдання якого є підвищення конкурентоспроможності студентів 3-5 курсів гуманітарних спеціальностей на ринку праці, - коментує Ольга Олексіївна ГУЖВА заступник декана з міжнародного співробітництва соціологічного факультету. - У рамках цього проекту ми провели три майстер-класи - з бізнес консультантом Миколою ШИФАНОВИМ, який розповів студентам про інноваційні методи в роботі з персоналом, з директором компанії ТОВ «Колорпласт» Олександром БАГМУТОМ, який поділився цікавою інформацією про роботу в галузі продажу, і з Ганною Шаригіною, яка дала кілька порад, що допоможуть знайти студентам роботу мрії.


На початку зустрічі Ганна Шаригіна розповіла про важливість ролі університету у подальшому працевлаштуванні своїх студентів:


- Те, що Харківський університет проводить такі заходи, - коментує жінка, - говорить про піклування про долю свої студентів. Кожен зі студентів має унікальну можливість поспілкуватися з роботодавцем і отримати відповіді на важливі запитання.


Далі Ганна Шаригіна зазначила, що завжди можна отримати роботу своєї мрії, але для цього необхідно працювати. Жінка порадила починати за малого, адже зараз студент на ринку праці не має ніякої цінності і одразу на високооплачуване місце не влаштується навіть за наявності диплому. Ганна Шаригіна:


- Я чудово розумію, що кожен з вас мріє про престижну роботу з високою заробітною платою. Але у вас немає зараз немає головної складової хорошого працівника - досвіду. Тому починайте з малого, набирайтеся досвіду, таким способом інвестуючи своє майбутнє.


Також жінка розказала, що треба пробувати себе у різних галузях, адже ніколи не знаєш, де знайдеш роботу своєї мрії:


- Працюйте, починайте прямо зараз. Ви ніколи не знаєте, де знайдете роботу своєї мрії. Точно не вдома. Необхідно шукати.


Коли Ганна Шаригіна закінчила свій виступ, у студентів виникло багато запитань. Часто звучали питання: як поєднувати навчання і роботу, навіщо взагалі диплом, якщо роботодавці цінують тільки досвід.


Жінка відповіла:


- Треба працювати на своє майбутнє. Здобувати і теоретичні знання, і практичні навички. Навчання, безумовно, необхідне, але у поєднанні з практикою. Працювати можна у вільний час, на канікулах. Головне: не мріяти, а діяти! І бути готовим до того, що не завжди з першого разу можна отримати роботу своєї мрії. 

М. НІК.