Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Захисти

Захисти

 

Чергову сходинку подолано!

 


Викладач кафедри англійської філології факультету іноземних мов Михайло Володимирович Котов подолав чергову сходинку наукової кар’єри - захистив кандидатську дисертацію. Ця робота стала логічним продовженням теми, яку Михайло Володимирович розвивав, починаючи з третього курсу. У дисертації він дослідив способи комунікації між людьми, для яких англійська мова є рідною, і тими, хто її вивчає. «Адаптивні стратегії полікультурної дискурсивної особистості в англомовному комунікативному просторі» - тема актуальна. «У наш час глобалізації спілкування набуває колосального значення, англійська часто стає мовою-посередником», - зазначив філолог.

Захист відбувся у стінах нашого університету, офіційними опонентами були запрошені науковці: доктор філологічних наук, професор І. І. Сєрякова, проректор з навчально-виховної роботи та міжнародних зв'язків Київського національного лінгвістичного університету, та кандидат філологічних наук, доцент О. С. Фоменко, завідувач кафедри іноземних мов Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Професор І. І. Сєрякова зазначила: «Шлях, яким йде дисертант до реалізації поставленої мети, є теоретично послідовним і виваженим. Його визначено логікою думки, що пов’язує адаптацію у дискурсивній взаємодії із глобалізацією суспільних процесів… Обрана Котовим М.В. тема узгоджується з колом першочергових інтересів сучасного мовознавства».

Доцент О.С. Фоменко наголосила: «Важливість та актуальність обраної М.В. Котовим теми i ракурсу його дослідження зумовлені загальною теоретичною і практичною орієнтацією роботи на такі новітні пріоритетні напрями сучасного мовознавства, як лінгвокультурологія та дискурсологія».

Чи хвилювався наш науковець, виступаючи перед такими іменитими вченими? Михайло Володимирович, щиро посміхнувшись, відповів, що вже звик до виступів. Це і не дивно, адже за його плечима - 20 публікацій, також він очолює Раду молодих науковців факультету іноземних мов.

Вікторія Опанасівна Самохіна, завідувач кафедри англійської філології, наголошує на компетентності та добросовісності Михайла Володимировича: «Він - мій колишній студент, завжди виділявся серед інших: грамотний, серйозний. Одразу вступив до аспірантури, швидко захистив дисертацію».

Наукова ти викладацька діяльність для Михайла Володимировича - і робота, і хобі. «В дитинстві, звісно, мріяв стати космонавтом. Але про те, що бажання не справдилося, не шкодую! Люблю викладання, з 2010 року встиг попрацювати зі студентами з першого аж по четвертий курс».

Зі своїм науковим керівником, доктором філологічних наук, професором Людмилою Василівною Солощук науковець працює з третього курсу. «Вона - вчений і педагог з великої літери, її допомога - неоціненна», - говорить Михайло Володимирович. Він також вдячний за всебічну підтримку деканові факультету іноземних мов Валентині Григорівні Пасинок, завідувачу кафедри англійської філології Вікторії Опанасівні Самохіній, професорам Ірині Семенівні Шевченко, Аллі Петрівні Мартинюк, Олені Іванівні Морозовій, Євгенії Валеріївні Бондаренко.

Михайло Володимирович планує і надалі працювати в обраному напрямку, адже існує величезна кількість суміжних аспектів, що потребують свого висвітлення.


Я. ОЛЬГІНА.