Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Слідами наших виступів

Слідами наших виступів

 


Фізики Каразінського у Лозанні

 

У Лозанні, Швейцарська Конфедерація, у Шостому Міжнародному студентському турнірі фізиків (МСТФ) брали участь переможці національних відборів з дев’яти країн світу. Велику Британію представляв Нотінгемський університет, який посідає 157 місце у світовому табелі про ранги за версією Times Higher Education. Сінгапур було представлено Nanyang Technological University - він посідає 86 рядок у світовому табелі за версією Thomson Reuters (TR). З Польщі приїхала команда Варшавського університету, який займає місця від 301 до 350 у рейтингу TR. Від імені Франції виступала команда Ecole Polytechnique, 62-й номер за версією TR. Данію представляли студенти Technical University of Denmark, який розташувався на 150 сходинці у світовій табелі за версією QS World University Rankings. За Україну виступала команда Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, яка перемогла 2013 року на Всеукраїнському турнірі. За Російську Федерацію грали студенти Московського фізико-технічного інституту, який посідає 66 номер у рейтингу TR. Швецію представляла команда з Chalmers University of Technology, він розташувався між 226 і 250 рядками в рейтингу TR. Команду господарів сформовано в Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, яка стоїть на 46 місці у рейтингу TR. Проводжаючи нашу команду на змагання, ректор академік В. С. Бакіров зустрівся зі студентами-фізиками. Ми Вам про це розповідали.

А сьогодні продовжуємо - за підсумками чотирьох днів відбіркових «боїв» українська команда вийшла до фіналу з найкращим рейтингом. За підсумками трьох фінальних боїв команда України посіла друге місце! До складу нашої команди увійшли  студенти фізико-технічного факультету. Настя ВАСИЛЬЧЕНКОВА - четвертокурсниця. 2011 р. вона у складі команди «ФізТех-original» виборола перше місце на Дев’ятому Всеукраїнському студентському турнірі фізиків (ВСТФ), а потім і на Третьому МСТФ, що відбувався у м. Долгопрудному, РФ. Стипендіат імені академіка О.І. Ахієзера. здобула перше місце на університетському турі Студентської Олімпіади з фізики 2013 р. Роман ВИДРО - першокурсник. 2012 р. виборов перше місце на 21-му Всеукраїнському турнірі юних фізиків (ВТЮФ) у складі команди Харківського фізико-математичного ліцею (ХФМЛ) № 27 «Кирпичный завод». Того ж року представляв Україну на «European Union Contest for Young Scientists». Здобув третє місце в IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики 2013 року. Посів перше місце в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН 2013 року. Переможець (І місце) дванадцятого ВСТФ (2013 рік) у складі команди «Чё» (разом із наступними трьома учасниками команди). Стипендіат Президента України (2011-2013 рр.). Платон  ДМІТРІЄВ - першокурсник. Школярем виборов перше місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН (2013 рік). Віталій ЛІСОВСЬКИЙ - четвертокурсник. Вступив на ФТФ у 14 років. 2011 р. виборов друге місце на дев’ятому ВСТФ у складі команди "ФізТех-light". Здобув Диплом першого ступеня, показавши другий абсолютний результат на 11-му ВСТФ у листопаді 2012 року у складі команди «ФізТех-original». Здобув Диплом першого ступеня, показавши третій результат в особистому заліку на 12-му ВСТФ у листопаді 2013 року у складі команди «Чё». Борис ПЕТРОВ - першокурсник. Виборов друге місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН (2013 рік).

Керівник команди і член журі МСТФ - Андрій Геннадійович ГАХ, доцент ФТФ, нині - відповідальний секретар приймальної комісії університету. Багато років був керівником команди школярів Харкова на Всеукраїнських олімпіадах із фізики. Цього року 11 дітей привезли 4 перші, 4 другі та два треті місця - найкращий в Україні результат. Андрій і сам був активним учасником турнірів юних фізиків. Андрій - член журі обласної олімпіади з фізики.Ще один керівник команди і член журі МСТФ - Ілля Миколайович МИСЮРА, аспірант ФТФ, у роки школярства і студентства неодноразово перемагав на Всеукраїнських турнірах. Обидва керівники команди, а також три її учасники: А. Васильченкова, Р. Видро і П. Дмітрієв - випускники Харківського ФМЛ № 27.

Проф. О.ГІРКА.