Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Випускник-2014

Випускник 2014

 

 

«Стрімке професійне зростання, –

говорить доцент кафедри внутрішньої медицини медичного факультету Наталія Володимирівна МАКІЄНКО, – чекає на цьогорічну випускницю Анастасію ХІЛЬКО. Вона наполеглива, старанна, цілеспрямована. Як лікар Настя обов’язково реалізується».

До речі, сумнівів щодо свого майбутнього немає і в самої дівчини.  У неї в родині ніколи не було лікарів. А вона ось – медик і  не шкодує, що вступила саме на цей факультет.  Анастасія за направленням буде працювати сімейним лікарем у м. Єнакієве Донецької області. У її планах вступ до інтернатури. Мріє працювати пластичним хірургом. Планує поїхати до Німеччини, спробувати там свої сили.

К. ЧЕНЦОВА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Самоосвіта!

 

 

Знайомтесь, талановитий випускник економічного факультету – Сергій ГРИЦЮК.

Сергій ГРИЦЮК. Це прізвище мені одразу називають, коли я запитую про

– Сергію, в чому секрет твого успіху?

– Самоосвіта. Я завжди вважав, що студент, окрім занять в університеті, має додатково розвиватися. Я п’ять років навчався на спеціальності «Менеджмент організації». Загалом навчання на економічному факультеті надало мені багато знань, особливо щодо таких речей як керівництво компаніями.

– Яка тема твоєї дипломної роботи?

– «Залучення іноземних інвестицій в IT- індустрію».

Керівником дипломної роботи випускника, Семен Миколайович НЕСКОРОДЄВ:

– У навчанні Сергій керується принципом здорового мінімалізму – мінімум знань для позитивної оцінки. Він інтелектуал, гадаю, що він зможе розібратися в усіх питаннях і вирішити всі проблеми, які ставатимуть на його шляху.

Г. КОМАРОВА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цінуйте кожен день!

 

 

Заступник декана з виховної роботи механіко-математичного Маргарита Олександрівна Іванова порадила мені поспілкуватися з позитивною та цікавою випускницею-2014, Тетяною СЕРІКОВОЮ. Чому дівчата йдуть на мехмат? Тетяна розповіла, що з дитинства її батьки ставили точні науки на перше місце. Тож і вирішила, що цей факультет саме для неї:

– Я дуже пишаюсь цим вибором, адже факультет дав мені корисні знання, навички та вміння, що дуже актуальні у наш час. Навчання тут загартувало мій характер, навчило підходити до справи обдумано і логічно та аналізувати усе під різними кутами. Механіко-математичний факультет – це одна велика родина, тому мені запам’яталось усе, що я пережила разом з ним. За той час, що я навчаюсь, у нас сформувалася дуже гарна організаційна команда. Кожен з її учасників робить свій внесок, який є незмінним і дуже важливим. Я вважаю, що внесла до життя факультету барви і допомогла додати кольорові промені до непролазних хащів науки. Моя дипломна робота – «Задача розподілу максимального потоку в транспортній мережі з дискретними випадковими пропускними спроможностями» - важлива та актуальна. За спеціальностю я з «Прикладної математики» і я вважаю, що це спрощує пошуки, бо математику можна «прикласти» до будь якої галузі науки, то ж пошук роботи за цією спеціальністю майже не обмежений.

– Розкажи про навчальну практику?

– Восени ми були на практиці у місті Лодзь (Польща) в політехнічному університеті «Політехніка Лодзька» на механічному факультеті. Для мене це була дуже цікава подорож.

– Що побажаєш першокурсникам?

– Цінуйте кожен день у стінах «альма-матер», бо наш університет – це ВЕЛИКИЙ початок ВЕЛИКОГО майбутнього!

Л. СІДОРОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із спецагентів – у журналісти

 

 

Випускник філологічного факультету відділення російської мови та літератури Андрій СТРИЖЕНКО бачить себе журналістом, який працює у гарячих точках та небезпечних новинах:

– У школі рідного міста Краснопавлівка, що на Харківщині, я був неабияким активістом. Займався у Малій академії наук, захоплювався спортом, був президентом школи та головою районної ради старшокласників. Також писав вірші та друкувався в альманасі «Левада». На відділення російської мови та літератури потрапив завдяки літературним здібностям. На п’ятому курсі я  пішов працювати журналістом у харківську газету «Во имя жизни». Сподобалося активне та насичене життя. А минулого літа був у США за програмою «Work and Travel», що дало змогу попрактикувати свою англійську. Тримаю себе в чудовій формі, займаюся спортом, боксом.

Намагаюся брати «бика за роги» голими руками та розумом.

Карина МОЩЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наука – це творчість…

 

 

Ніхто з оточення випускника Антона КЛІМКІНА не думав, що він вступить на фізичний факультет. Його батьки, друзі скоріше бачили в ньому майбутнього режисера. А тут фізик! Його цікавить  все незвідане… Антон:

– Мені завжди було цікаво, як влаштований цей світ. Я  чекав від фізичного факультету різних експериментів, секретних розробок. Але все було значно простіше. Спочатку ми мали засвоїти теорію. Тепер, отримавши базу знань, я сміливо сам можу проводити експерименти й заматися розробками. В пам’яті назавжди незабутній Володимир Олександрович ЛЕТЯГО… Як жаль, що його вже не послухають на лекціях наступні покоління студентів-фізиків… Легендарна людина і викладач! Його обожнювали всі покоління,  свого викладача. Це був неперевершений лектор. У мене з його предмету  конспект у зошиті формату А4.  Окрім формул у ньому були записані цікаві коментарі, жарти…

– Ти займаєшся науковою роботою?

– Так, я пишу диплом за темою «Дослідження електропровідності точкових контактів в складних газових середовищах» (працюю над ним у відділі мікроконтактної спектроскопії у ФТІНТі з моїм науковим керівником Ігорем Кіндратійовичем ЯНСОНОМ). Також за час навчання в університеті вийшло кілька публікацій з моїм співавторством. Йду навчатися до аспірантури ФТІНТу.

Випускник фізичного факультету не лише знає закон Ома, а й відвідує Харківську школу мистецтв.

– Маючи здібності, чому не присвятив життя творчості?

– Наука – це також творчість. Спочатку я планую реалізуватися як фізик.

М. ВЕРЕЩАКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Став істориком

 

 

Своїми враженнями про студентське минуле ділиться випускник історичного факультету кафедри  історіографії, джерелознавства та археології ХНУ ім. В. Н. Каразіна Василь РУСНАК:

– Доля звела мене з археологією. Жодного разу не засумнівався, що на своєму місці. Довго не міг звикнути, що університет – не школа. Спецкурси з археології, архівознавства, етнології, історії первісного суспільства, історичної географії, історичного краєзнавства, історичної антропології, основи музеєзнавства... Скільки цікавого чекає на студента-історика… На другому курсі я вчасно збагнув, що треба любити навчання, професію, яку ти обрав. Треба брати знання від освічених викладачів. Адже такого часу більше не буде! Побувавши на розкопках Херсонесу під час літньої практики, я відчув, що археологія – цікавий шлях, яким я хочу йти. Я мрію пов’язати своє життя з археологією.

Дар’я ПОШОЛЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мрійлива реалістка

 


Серед найбільш обдарованих та успішних випускників соціологічного факультету – Ольга ТИЩЕНКО, вихованка кафедри соціології управління та соціальної роботи. Магістрантка справляє враження енергійної людини. В колі її наукових інтересів – наукова комунікація (тема її дипломної – «Форми наукової комунікації у вищій школі»), соціальна робота: групи ризику, тренінги, соціальна реклама, девіантна поведінка.

З п’ятого курсу бере активну участь в діяльності СНТ. З роботою про сучасні форми наукової комунікації виступила на дванадцятій Міжнародній конференції  студентів та аспірантів «Соціологія в пост-сучасності», на конкурсі студентських наукових робіт виступила з доповіддю «Футбол як цінність». Має ряд публікацій в паперових та онлайн виданнях. Ольга Олексіївна Гужва, науковий керівник випускниці, вважає, що Оля досягне успіху і в науковій, і в подальшій діяльності за фахом. Весела та комунікабельна дівчина завжди знайде цікаве хобі. Захоплюється нумерологією, екстрасенсорикою, психологією. Любить читати. Займалася стрип-пластикою, танцями та музикою, зараз – аеробікою. Її ідея-фікс - пунктуальність, якщо чимось захоплена, цілком віддається роботі. Планує вступити до аспірантури , продовжувати вивчати французьку та  англійську. І бути справжнім соціологом.

Я. ОЛЬГІНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Професіонал комп’ютерної хімії

 

 

Магістрант Володимир ФАРАФОНОВ у дитинстві зацікавився хімією не на жарт. Потім перемоги на шкільних Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Нещодавно він повернувся з практики в Англії.

Доц.О. В. ЛЕБІДЬ, науковий керівник Володі: «Володимир – відмінний студент. Вдумливо і наполегливо ставиться до роботи».

– Володю, чому ти зупинився саме на кафедрі фізичної хімії?

– Фізична хімія – цікава та комплексна галузь: з одного боку передбачає розрахунки, власне наукову роботу, а з іншого – має безпосередньо прикладне, технологічне значення. Вона виводить фундаментальні рівняння, за допомогою яких можна пояснити хімічні процеси і кількісно розрахувати їх характеристики. Я давно займаюсь програмуванням. Завдяки цьому обрав спеціальність «Комп’ютерна хімія і молекулярний дизайн». Молекулярне моделювання і теоретичні методи квантової хімії -  два різних методи, які зараз реалізуються завдяки потужним комп’ютерам. За допомогою квантової хімії можливо розрахувати різні властивості молекул речовини. Методи молекулярного моделювання дозволяють на комп’ютері спостерігати те, що неможливо відчути експериментально, наприклад, мікроскопічну структуру речовини. Її часто визначають за допомогою молекулярного моделювання.

– Ти нещодавно  повернувся з Англії, де був за програмою академобміну?

– Я працював у науковій групі в Aston University в Бірмінгемі. Це один з провідних наукових центрів Великої Британії. У групі, де я працював, займалися розробкою нових методик молекулярно-динамічного моделювання. Моїм завданням було – провести дослідження на високопродуктивній комп’ютерній техніці. Там серйозна експериментальна база.

– За  роки навчання в університеті ти змінився?

– Я став більш прагматичним. Хотів стати вченим. Це не приносить високого заробітку. Проте інтерес до науки у мене не охолов.

Богдана КУЖИЛЬНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не лише диплом!

 

Студентське життя випускника радіофізичного факультету Сашка АНІЩЕНКА ототожнюється не тільки з метою отримати диплом про вищу освіту. Олександр – кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу, бронзовий призер України зі станової тяги, призер Харківської області з жиму лежачи та пауерліфтингу і тепер планує виконати норматив Майстра спорту! Як і до навчання, юнак ставиться до бодібілдингу серйозно.

На четвертому курсі  захистив бакалаврську роботу на четвірку. Магістерську планує захистити на відмінно. За 5 років так і залишився відмінником. Як все встигає? Намагається раціонально поділити час. До речі, юнак  ще й працює тренером у спортивному клубі. І йому це дуже подобається – передавати свої знання іншим,  допомагати людям у досягненні їх мети.

Якими ж  правилами користується наш герой у  житті?

Перше: «Спершу – думай, а потім – роби». Друге: «Ніколи не здавайся». І третє: «Пам’ятай, що все, що ти робиш, робить тебе сильнішим».

Марія ТАРАСЕНКО