Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Віце-консул США

Джонатан ВОЛФІНГТОН зустрівся нещодавно із студентами та співробітниками Харківського університету. Головна мета зустрічі – повідомити нову інформацію стосовно візових процедур та запровадження нової електронної анкети для звернення по візи США – DS-160. Зустріч стала корисною і продуктивною для всіх. Окрім інформації щодо нового оформлення віз, віце-консул приділив значну увагу програмі роботи «Work and Travel USA».
Особливо багато позитивних відгуків від студентів надійшло на адресу начальника відділу міжнародних зв’язків І. А. Болотного. Ігор Андрійович детально розповів студентам про вище названу програму роботи в США: «Існують два типи міжнародних програм: програми навчання за кордоном; програми роботи за кордоном. Програма “Summer Work and Travel USA” („Літня робота та подорож у США”) передбачає сезонну некваліфіковану роботу в США (двірник, посудомийка, прибиральниця, помічник офіціанта тощо) на період до чотирьох місяців, з травня по вересень. Для участі в ній бажаючі мають заплатити близько 2000 доларів США, частина яких в разі, якщо потенційний учасник не зміг виїхати за кордон за певних обставин або йому було відмовлено у видачі в’їзної візи, йому не повертається. За кордоном учасникам програми виплачується заробітна платня, яка теоретично має покрити витрати на участь в ній.
Відповідно до нормативних документів, ви можете брати участь в програмах роботи за кордоном тільки за умов, якщо термін праці співпадає з терміном літніх канікул (тобто, з 1 липня по 31 серпня, якщо за навчальним планом не передбачено навчальної практики). Участь в цих програмах не є підставою для дострокового складання екзаменів або оформлення академічної відпустки в університеті. Робота за кордоном студентів та аспірантів під час навчання в університеті не передбачена навчальним планом та жодним регламентуючим документом про вищу школу в Україні. А програми роботи розраховані на період до одного року, тому студенти та аспіранти можуть брати в них участь тільки під час літніх канікул в своїх вищих навчальних закладах. Якщо ж студенти та аспіранти перебирають офіційно встановлений термін літніх канікул, їх можуть відрахувати за невиконання навчального плану.
Отож, слід самим визначатися: навчатися в університеті, дотримуючись офіційних правил і норм, чи заробляти гроші за кордоном поза межами літніх канікул. А для цього слід перевестися на заочну форму навчання, або відрахуватися з університету. Підбиваючи підсумки вищевикладеного, можна зробити висновок, що протягом навчального року студенти та аспіранти можуть брати участь в міжнародних програмах та бути направлені за кордон тільки з метою навчання. Що стосується роботи за кордоном, то це є правом кожного студента та аспіранта, якому виповнилося 18 років, але таке можливо тільки під час літніх канікул. (Розпорядження ректора № 0101-3 від 10.01.2008 року).


В. ЖЕДЕНКО