Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Жовтень-2014

«Ніч науки» -

 

традиційний захід Каразінського - запропонував бажаючим низку відкритих  лекцій: за участю представників Європейського дослідницького центру іонів та протонів (FAIR):«Космічна матерія в лабораторії»: - проект FAIR у  Німеччині.

(професор, доктор Петер Сенгер, центр з вивчення важких іонів імені Гельмгольца Німецького товариства міжнародного співробітництва), «Реліктове гравітаційне випромінювання - відлуння великого вибуху», (Ю. Л. Болотін, завідувач відділу Інституту теоретичної фізики імені О. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут), «Технологічні виклики в сучасних експериментах із ядерної фізики» ( доктор Крістіан Шмідт, лабораторія Німецького товариства міжнародного співробітництва), «Ядерна енергетика третього тисячоліття. Реактор біжучої хвилі» (С. П. Фомін, провідний науковий співробітник Інституту теоретичної фізики імені О. І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут»).

 

Переможець семінару-тренінгу

 

I Всеукраїнський методичний семінар-тренінг з безпеки життєдіяльності, приурочений до 220-ї річниці заснування міста та 150-річчя Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, виявив переможця: команду Каразінського університету у складі студентів 2  та 4 курсів спеціальності «Здоров’я людини» філософського факультету. У семінарі-тренінгу взяли участь 18 команд з вищих навчальних закладів різних областей України і тим приємніша перемога. Перейдіть на третю сторінку! Наш спецкор Людмила ГОРДЄЙЧУК підготувала розповідь про семінар-тренінг і команду-переможницю.

О. ОЛЕШКО.

Неймовірні  факти

29 червня 2014 р. у Богодухові ми з дружиною спостерігали цікавий об’єкт, що рухався по небосхилу зі сходу на захід. Круглої форми, світився яскраво-білим кольором і становив у круговому діаметрі від однієї третини до однієї чверті діаметра Місяця. . Загальне враження: об’єкт схожий на диск, днище якого яскраво світилося. Ми спостерігали за об’єктом 20-25 секунд. Того вечора небо було чисте, світили зорі, але повна ніч ще не настала. Незважаючи на яскраву світність об’єкта, він не вплинув на освітленість місцевості. Мені здалося, що попереду нього був невеликий виступ, який або слабо випромінював, або відбивав світло від днища. Дружина, ніби бачила «лапки», що відходили від диска.  Жодного шуму від об’єкта ні під час руху, ні опісля не  було. Склалося враження: він не летить, а пливе у небі.  Як тільки об’єкт віддалився, то за кілька секунд його світність зменшилася до нуля і він зник з очей. Коли диск прийняв відносно мене таке положення, що я міг бачити лише його ребро, яке не світилося, то він «зник».
Зазначу, що до цього часу я не вірив в існування НЛО. Але побачене змусило мене переглянути свої погляди.
Проф. А. КІНДРАТЕНКО, доктор фізико-математичних наук.

Відпочинок…

Профком співробітників Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна завжди піклується про оздоровлення своїх членів профспілки. У цьому році забезпечив гідний відпочинок працівникам та їх родинам: було надано 49 санаторних путівок, 8 - у санаторії матері та дитини, 41 - у дитячі табори.
Працівники університету та члени їх сімей отримали 69 путівок до спортивно-оздоровчого табору «Фігуровка». Від цього табору всі у захваті. Адже там триразове харчування, спортивні майданчики, тенісні столи, пляж, кінозал, дискотеки. Це місце, де кожен запам’ятає безліч неповторних моментів. А дотацію на путівки до «Фігуровки» для співробітників встановили у розмірі 650 грн., для дитини або онука - 950 грн.
Співробітники університету мали змогу влітку відпочити із сім’ями на базах відпочинку Одеської та Херсонської областей. Було видано 65 путівок.
Дитячі оздоровчі табори Харківської, Сумської, Запорізької, Херсонської областей також не пустували. А дотація на такі путівки складала 1500 грн.
О. КАЛАЧ.

Презентація

університетського Дебатного клубу відбулася на початку жовтня  за сприяння Студентського наукового товариства. Відкрила захід голова Студентського наукового товариства Каразінського університету Світлана Тарасова, наголосивши на важливому впливі дебатів на розвиток особистості. Була проведена гра, в якій змогли взяти участь і  початківці, і вже досвідчені гравці. Сміливців, які вперше спробували себе у дебатах, було нагороджено грамотами перших дебатерів-каразінців нового сезону Дебатного клубу.