Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Новий статус університету

Нові зобов’язання


ВІД РЕДАКЦІЇ. 3 лютого Постановою Кабінету Міністрів України Харківському національному університету імені В. Н. Каразіна надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Читайте коментарі до події на шпальтах «Харківського університету». Сьогодні слово проректору з навчальної та інноваційної роботи, члену-кореспонденту НАН України проф. М. О. АЗАРЄНКОВУ:
«Згідно з Постановою Кабміну, після присвоєння статусу самоврядного дослідницького університету, з 2011 року наукові, педагогічні та науково-педагогічні працівники альма матер можуть розраховувати на підвищення оплати праці удвічі, адже саме з наступного року в Держбюджеті будуть передбачені кошти для виплати нових зарплат. Також наукові, науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти та студенти університету тепер матимуть можливість пройти стажування, навчання у провідних вітчизняних та закордонних наукових установах і ВНЗ за державний кошт, адже з 2011 року в Держбюджеті на ці заходи будуть закладені фінанси. Крім того, самоврядний університет відтепер може розраховувати на державну фінансову допомогу в розвиткові матеріально-технічної бази, створенні науково-навчальних центрів тощо. Окрім різного роду фінансової підтримки університет також отримає більше свободи: з 2011 року альма матер матиме змогу самостійно встановлювати нормативи співвідношення чисельності студентів до штатних посад науково-педагогічних працівників, приймати остаточне рішення про присвоєння вчених звань та присудження наукових ступенів з видачею атестатів і дипломів державного зразка.
Звичайно, окрім певних привілеїв новий статус накладає на університет певні зобов’язання. Найголовніше зобов’язання – це підтвердження статусу через сім років. Отож, уже в 2018 році ми матимемо знову, як і цього року для здобуття звання, зібрати та надіслати до МОН України результати самоаналізу за останні роки роботи. Гадаю, що і через сім років Харківський університет знову підтвердить свій статус. Адже вже сьогодні ми поставили перед собою нові орієнтири: ми маємо стати університетом Європейського типу, маємо увійти до п’ятисот найкращих університетів світу, маємо створити систему, яка б стимулювала наукову діяльність співробітників та покращила процес інтегрування студентів до наукової роботи. Тобто, ми знаємо, як і над чим нам слід працювати. І найголовніша мета нашої роботи найближчими роками – підвищення рівня освіти».


Розмовляла А. ЧАЛА.