Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Досягнення

Гідно представили рідний університет! Трьом ювілеям присвячується…

Що там і говорити - приємна перемога напередодні трьох ювілеїв: 210-річчя рідного Харківського університету, 220-ї річниці заснування міста Одеси та 150-річчя заснування ОНУ ім. І. І. Мечникова, який і проводив І-ий Всеукраїнський методичний семінар-тренінг з безпеки життєдіяльності «Єдина країна. Единая страна».

Університет Каразінський представляла команда філософського факультету, спеціальність «Здоров’я людини»: Оксана ГОРОВА (капітан команди), Віталій АЛЕКСЄЄНКО, Андрій ВАРАВІН, Валерія КЛЮС, Яніна МЕТІЛЬ, Євгенія ПОДОПРИГОРА, Олена РИБАЛКА. Керівники - доц. Г. М. ТИМЧЕНКО та ст. викладач А. М. ТИМЧЕНКО.

Девізом студенти обрали слова з вічної латини: «Omnes quantum potes, juva!» (з лат. - «Допомагай, доки ти живий!»). І це одразу ж сподобалося суддям. Суддівський склад вподобав також і саму підготовку наших студентів. На сайті Одеського університету так і було підкреслено, що студенти ХНУ ім. В. Н. Каразіна дуже креативно та цікаво представили свій університет.

Ганна Миколаївна ТИМЧЕНКО розповідає: «На конкурсі були присутні служба МНС та служба пожежної безпеки. Усі завдання виконувались у вигляді змагань. У змаганнях було багато цікавих та неординарних завдань. Наприклад, одним із таких завдань було подолати завалу в ланцюзі учасників, тобто усі учасники повзли по землі, тримаючись за ноги один одного та намагалися не зачепити перепони. Також цікавим було завдання біля моря. Треба було врятувати людину-манекен, а потім надати йому першу медичну допомогу. Найскладнішим було завдання врятувати людину з палаючої будівлі.  Справжня димова шашка, завдяки якій складалися враження реальної пожежі, що спонукало до швидких та правильних дій. Крім того, на семінарі «Єдина країна. Единая страна» студенти спробували себе у ліквідації загорання за допомогою вогнегасника, проведення реанімаційних заходів, надання долікарської допомоги під час переломів, користування водолазними спорядженнями тощо.

Валерія КЛЮС: «18 команд вищих навчальних закладів із різних регіонів України взяли участь у змаганнях, нам було нелегко. Та нам так хотілося привезти перемогу нашому улюбленому університету напередодні ювілею. Ми приїхали  до Одеси за перемогою! Інакше і бути не могло, ми ж Каразінці! Приємно усвідомлювати, що у важкій та напруженій боротьбі команда Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна посіла I місце на I-му Всеукраїнському методичному семінарі-тренінгу з безпеки життєдіяльності».

ГОРОВА Оксана Олександрівна, капітан команди: «Ми змогли заявити про себе і показати, що у Каразінському готують не лише гарних фахівців, а й відповідальних громадян» !

Людмила ГОРДЕЙЧУК, наш спецкор.