Вівторок, грудня 05, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Гуртожиток - рідний дім?

А хто у ньому господар?


ВІД РЕДАКЦІЇ. До редакції надходить багато листів, у яких піднімаються проблеми гуртожитку. Ведемо розмову про рідний дім студента. Розпочинають її першокурсники, які тільки-но відірвалися від батьківської домівки.

Нещодавно мої однокурсниці, троє дівчат, які живуть в одній кімнаті №131 у гуртожитку №9 на Олексіївці: Юлія Літвиненко, Вікторія Моковоз та Кристина Руденко, запросили мене до себе в гості. Кристина з групи ЛУ-13 з м. Костянтинівка Донецької області, Юля з ЛУ-12 з с. Чемужівка, що на Харківщині, а Вікторія - з м. Первомайський (Харківська обл.). Чому дівчата мешкають саме у гуртожитку, а не знімають квартиру? «Бракує грошей» - відповіли вони в один голос. Відверто, побоювалась відвідувати гуртожиток, адже ніколи не жила окремо від батьків. Ще здалеку з гуртожитку гучно лунала музика. На вході жінка-вахтер забрала мій паспорт. А далі я побачила чисту і затишну кімнату. Так добре, як вдома. Дівчата розповіли мені, що 1 - цифра блоку гуртожитку, 2 - поверх, а 3 - номер кімнати. За чашкою чаю розповіли, що перед тим як заселитися, вони зробили косметичний ремонт, розподілили обов’язки. Я зрозуміла, що жити у гуртожитку не так страшно, як я собі уявляла, а навпаки - цікаво. Справжнє студентське життя!


А ось із найголовніших недоліків дівчата назвали недисциплінованість сусідів. Гучні розмови і розваги допізна заважають навчатися. Деяким весело буває всю ніч. А ще - черги до душу, на кухні… Важко до цього звикнути. Відтак у мене виникло запитання: хіба студенти самі собі не можуть дати лад?

Після гостин на Олексіївці, я кардинально змінила точку зору. Гуртожиток може бути рідним домом, якщо у ньому дбати про затишок, чистоту та порядок.


Олена БУДАЙ, першокурсниця відділення української мови й літератури філфаку.