Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університет ювілейний!

Університет ювілейний!

 

Іменні стипендії

 

Верховної Ради України  на 2014/2015 навчальний рік у розмірі 1200 грн. призначено  студентам Каразінського університету: Владиславу ВІЛІГУРІ (факультет комп’ютерних наук) , Євгену НАЗАРЕНКУ (медичний), Дмитру РУБАНОВУ (фізико-технічний факультет). Євген Назаренко - Голова Ради Студентського наукового товариства, член Академічного сенату університету, член Вченої ради медичного факультету, генеральний секретар ГО «Всеукраїнська молодіжна асоціація студентів-медиків». У минулому номері ми розповідали про нього і його групу-переможця  загально університетського конкурсу. Факультет комп’ютерних наук пишається своїм вихованцем  Владиславом Вілігурі. Євген і Владислав стверджують, що, можливо, вони і є тою самою   талановитою молоддю України, яка не просто заслуговує на цю стипендію, а буде працювати на користь українського суспільства та держави. Дмитро Рубанов, призер Міжнародної та Всеукраїнської олімпіад з теоретичної механіки, призер Всеукраїнської олімпіади з фізики, уже не вперше отримує цю стипендію.    ЧИТАЙТЕ в наступних номерах про кожного із стипендіатів...  Не пропустіть!

О. КАЛАЧ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег КАРАЗІН, правнук Василя Назаровича, в гостях у редакції "Харківського університету". Сьогодні Олегу 10 років.

 

 

 

 

 

 

 

Вітає ЦНБ

 

Визначній даті присвячено експозиції Центральної наукової бібліотеки. Можна ознайомитись із циклом виставок «Сторінки історії університету», де зібрали інформацію по знакові події Каразінського та його факультетів.

Виставка, присвячена ректорам-науковцям університету стане цьогорічним нововведенням. Її відкриває яскрава постать першого ректора, професора-філолога І. С. Рижського. Провідний бібліотекар Карина Іванівна БАЙРАМОВА: «Серед матеріалів виставки, присвяченої  першому ректору, можна побачити  унікальні книги: «Опыт риторики» (у виданні 1796 року), «Введение в круг словесности» (1806 р.), «Наука стихотворства» (1811 р.). Ці посібники були відомі далеко за межами Харкова. Виставка продовжиться у листопаді та грудні. Можна буде дізнатися про біографії 22 ректорів, ознайомитися з найголовнішими працями науковців. Цікаво, що є засекречені роботи (в основному з хімії, фізики), які ми не можемо виставити на загальний огляд через особливу важливість (наприклад, матеріали зі сфери ядерного озброєння). Серед таких - дисертації В. Г. Хоткевича, В. Ф. Лаврушина, І. Є. Тарапова.

До кінця січня триватиме виставка «Університетські імена у назвах вулиць Харкова». Над нею працювала завідувач культурно-просвітницького сектору ЦНБ Раїса Іванівна ГОЛУБОВА. Каразінський зробив колосальний внесок у створення сучасного, сильного міста-мільйонника. Раїса Іванівна: «Зібрали інформацію про понад 30 вулиць. Тут і  фото, і портрети вчених з біографічними даними. Над віртуальною частиною виставки працювала Карина Іванівна».

У січні відкриється експозиція «Астрономи та вихованці Харківського університету, на честь яких названі об’єкти у Сонячній системі».

Завітайте до ЦНБ та насолодіться безцінними дарами одної з найбагатших вузівських бібліотек держави.

Я. ОЛЬЖИК.