Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Видання

Ви тримали в руках


дивовижне університетське видання до 205-ліття Харківського університету «Вкарбовані в літопис науки»? Зробіть собі задоволення – познайомтеся із цією невеличкою кишеньковою за розміром і безмежну за змістом книжечкою. Зроблена із любов»ю, зі смаком, із прекрасними ілюстраціями, незнайомими і такими, що увійшли в історію науки і людства фактами, книга залишає по собі теплі спогади причасності до Вічності.
…Ось вул. Університетська – найстаріша в Харкові. Ось мала планета «Kharkiv univer 10685». Ось станція харківського метро «Університет». Ніжна і тендітна травичка «Луговик Турчанінова», «Волошка Талієва», «Грабельки Бекетова»… Вулиці і будинки, планети і мінерали, закони і формули, географічні об’єкти і ще багато-багато іншого, що було відкрито, винайдено, відшукано і зафіксовано в історії науки під іменами вихованців та викладачів Харківського університету – найславетнішого класичного університету Слобожанщини і світу із 205-літньою історією. Прилучіться до нашої історії – не пожалкуєте.


О.ДЕУС.

 

«Харківщина – перші та вперше»


саме таку книжку презентували нещодавно студенти і викладачі історичного. 205 сторінок, тираж в тисячу примірників, і п’ятдесят розповідей про рідний Харків: виникнення перших Правил дорожнього руху саме в Харкові, поява саме у нас першої політичної партії на теренах України, перший пам’ятник Кобзареві… Павло ЄРЕМЄЄВ, один з авторів, відповідальний секретар: «Завдяки тому, що авторами цієї книги є виключно студенти і аспіранти-історики, ми сподіваємося, що вона буде дуже близькою старшокласникам, адже, ми, студенти, ще не втратили зв’язок зі школярами, ми маємо спільні теми, спільні інтереси».
Найближчим часом книга надійде до бібліотек Харкова та інших міст.

 


А. ГАЛАТ.