Середа, грудня 06, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ювілейний коментар

Ювілейний коментар

 

 

Показник рівня  роботи

Проф. Л. І. ВОРОБЙОВА, декан біологічного факультету:

- 2014 рік увійде в історію Харківського університету не лише як ювілейний, а й як рік, коли ми вперше в історії увійшли до 500 кращих університетів світу за версією QS World University Rankings. Ми - серед кращих. І це показник рівня і важливості нашої праці. Найперше,  це високий рівень підготовки  наших студентів. Наші випускники працюють в університетах всього світу. По-друге, це високий професіоналізм викладацьких кадрів, їх дуже високий потенціал: публікації за кордоном у виданнях з високим рейтингом, високий показник  цитування праць, традиції класичного університету. Сам факт входження до 500 кращих університетів світу стане  новим стимулом до ще наполегливішого вдосконалення. У мене з Харківським університетом пов’язане все життя  і я маю 100-відсоткове право пишатися цим.

 

 

 

 

 

 

 

Знає  наукова громада

Проф. Ю. М. БЕЗХУТРИЙ, декан філологічного факультету:

- Науковці, викладачі Харківського університету щодня своєю працею творять ім’я нашому університету. Сьогодні філологічна наука також робить значний внесок в реноме Харківського університету. Зокрема, авторитетом користуються дослідження університетських науковців з історії української і російської літератур. Учені майже усіх спеціальностей підтримують стосунки з колегами з університетів Хорватії, Канади, Польщі, Росії, Австралії. У філологічного факультету є спільні розробки з Варшавським університетом (Польща), Загребським університетом (Хорватія). Наукові роботи наших філологів друкуються у міжнародних журналах. Ми регулярно сповіщаємо світову спільноту про наші здобутки. Мені здається, що саме це ознайомлення наукової громади з нашими досягненнями та розробками і було однією з причин входження Харківського університету в топ-500 кращих вищих навчальних закладів світу.

 

 

 

 

 

 

 

Підтримка традицій

Проф. І. І. МОСКОВКІНА, завідувач кафедри історії російської літератури філологічного факультету:

- Рівень підготовки філологів - і україністів, і русистів - у Харківському університеті дуже високий. Це підтверджують творчі роботи наших аспірантів та магістрів. Каразінський університет спирається на 200-літні традиції. Ми підтримуємо те, що закладено ще Харківською філологічною школою, у витоків якої стояли такі видатні науковці, як О. Потебня і Д. Овсянико-Куликовський. Я не можу не згадати з вдячністю і наших вчителів - професорів Р. М. Піддубну, О. В. Сливицьку, Г. І. Шкляревського, Є. Ф. Широкорад та ін. Сучасне покоління філологів теж намагається не опускати високо підняту вчителями планку. Це непросто, адже рівень підготовки абітурієнтів, на жаль, падає з року в рік. Більшість школярів не читає ні російської, ні зарубіжної і, навіть, рідної української літератури. До четвертого курсу ми виправляємо це становище…

 

 

 

 

 

 

 

Не словом, а ділом

Доц. П. Т. ГУСЄВА, заступник декана з навчальної роботи факультету іноземних мов:

- Кожен  викладач і студент нашого факультету  робить свій внесок у подальший розвиток рідного Каразінського.  Наприклад, створений і діє онлайн журнал «Когніція. Комунікація. Дискурс». Цей збірник інтернаціональний, до нього пишуть вчені з Росії, Німеччини, США. Він дає змогу науковцям факультету виходити на міжнародну арену.  Також видаються збірники, у яких друкуються  наукові статті наших студентів, наприклад, «In Statu nascendi», «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики та методи навчання іноземних мов в дослідженнях студентів». Ми пишаємося своїми  прекрасними студентами, серед яких Світлана Тарасова, «перлина» студентської науки факультету, спортсмен Марат Дев’ятярова, який серед 400 кращих тенісистів світу, переможці у змаганнях із бадмінтону, черлідингу, у конкурсі «Альма Матер».

 

 

 

 

 

 

 

Найчистіша правда

Проф. В.І.СИДОРОВ,  декан факультету міжнародних економічних  відношень та  туристичного бізнесу (МЭО и ТБ):

- Харківський університет  увійшов до  «Топ-500»  кращих університетів світу, дякуючи професійному керівництву вузом, злагодженій роботі команди проректорів на чолі із нашим ректором академіком Вілем Савбановичем  Бакіровим. І це чистісінька правда. Серйозна увага приділяється  тому, щоб у нас були високі показники з рейтингів, які розглядають у світі для входження до переможців. Гадаю, що Каразінський  університет в змозі увійти і до «Топ-300 ВУЗів світу».  Ми залишаємося градоутворюючим університетом. Харків - місто університетське. Наша перемога -  заслужена.

 

 

 

 

 

 

 

Далі - тільки вище!

Доц. О.І. ДАВИДОВ, декан економічного факультету:

- Дуже приємно, що така знаменна подія - входження Каразінського університету до рейтингу топ-500 - відбулася саме напередодні святкування 210-річчя альма матер. Отже, це заслужене визнання нашої  210-річної неперервної праці. Наші століттями напрацьовані традиції знайшли своє логічне міжнародне підтвердження.

Ось і на економічному факультеті маємо дві англомовні магістерські програми з курсів «Прикладна економіка» та «Адміністративний менеджмент», для підготовки іноземних студентів. Гадаю, входження до топ-500 допоможе нам розширити сферу реалізації подвійних дипломів, над якими економічний факультет вже працює разом із Лодзинським університетом.

 

 

 

 

 

 

 

Не приховую гордості!

Доц. Л. В. ВАСИЛЬЄВА, заступник декана факультету комп’ютерних наук:

- Для початку - цифри.  Цього року ми ввели до навчального процесу 15 нових дисциплін. Штат факультету поповнився п’ятьма докторами наук. За рік видано 160 публікацій (статей, монографій, посібників). Кафедра безпеки інформаційних систем і технологій виконала 4 науково-дослідні роботи на загальну суму близько 1.5 млн. гривень.  Успішно провели ліцензування та акредитацію спеціальності «Безпека інформаційних і комунікаційних систем», вдвічі збільшили ліцензійний обсяг для магістрів спеціальності «Комп’ютеризовані системи управління та автоматика» та бакалаврів напряму «Безпека інформаційних і комунікаційних систем». Також втричі збільшили обсяг для магістрів спеціальності «Безпека інформаційних та комунікаційних систем». Факультет співпрацює з українськими та закордонними партнерами, зараз їх близько п’ятнадцяти. Наприклад, міжнародна IT-компанія «TEAMInternational» допомагає у проведенні факультативів, студенти регулярно проходять там практику, знаходять підтримку в працевлаштуванні. «TEAMInternational» також виступає спонсором:  допомогла обладнати сучасний комп’ютерний клас. Серед партнерів факультету - Харківський інститут інформаційних технологій, що допоміг обладнати спеціалізовану аудиторію - «Навчально-науковий центр сертифікації ключів», який став переможцем загальноуніверситетського конкурсу інноваційних технологій у навчанні. Більша частина факультетських приміщень відремонтована.

 

 

 

 

 

 

 

 

Та індекс Гірша…

Проф. Р. В. ВОВК, декан  фізичного факультету:

- Фізичний факультет завдяки своїй затребуваності у світі, намагається зробити свій внесок у високе досягнення університету: це і високий індекс Гірша наших науковців, і затребуваність наших випускників, які працюють у провідних університетах світу, і цитування праць вчених… Так, індекс Гірша у нашого проф. Ю. Г. Шкуратова складає 26!!! Ми маємо розум, знання і працьовитість. Будемо розвивати ці надбання! Будемо іти до вершин світових рейтингів.