Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Механіко-математичний факультет

Механіко-математичний факультет

У червні 2014 року команда механіко-математичного факультету «SobolevTeam» взяла участь у фінальних змаганнях Міжнародної командної студентської олімпіади з програмування (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery). До складу команди увійшли студенти відділення прикладної математики Дмитро та Євгеній Соболєви та студент факультету комп’ютерних наук Віталій Ярко. У фіналі брали участь  130 команд. Наша команда показала другий результат серед українських команд і  посіла 45 місце у загальному заліку чемпіонату, випередивши команди МФТІ (53 місце) та Кембриджського університету (54 місце).

За значні навчальні та наукові досягнення  вісім студентів та аспірантів факультету отримали стипендії фонду імені  Н. І. Ахієзера та Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова. Цього року механіко-математичний факультет завоював третє місце на конкурсі творчості студентів-першокурсників «Alma mater».

Розширюється співробітництво механіко-математичного факультету із закордонними університетами. У 2014 р. чотири студенти-магістри відділення інформатики успішно пройшли навчальну практику, виконали та захистили дипломні роботи в університеті міста Ніцца (Франція). Три студенти відділення механіки у рамках програми подвійних дипломів за спеціальністю «Mechanical Engineering» успішно захистили дипломні роботи в Політехнічному університеті Лодзі (Польща). У листопаді велика група студентів 3-го курсу механіко-математичного факультету проходила навчальну практику в університеті міста Мюнхен (Німеччина).

У червні на механіко-математичному факультеті відбулося урочисте нагородження сертифікатами перших випускників програми підготовки фахівців у галузі статистичного аналізу даних, отриманих при проведенні клінічних досліджень. Програму реалізовано відповідно до угоди про співпрацю між університетом та компанією «SAS» у рамках спеціалізації «Біостатистика» на механіко-математичному факультеті. Протягом навчального року група студентів механіко-математичного факультету проходила підготовку згідно з програмою курсу, що включає вивчення програмування мовою Base SAS, основ клінічних досліджень і специфіки статистичного аналізу даних у медицині та фармакології , а також заняття з англійської мови. По закінченню курсу студенти пройшли офіційну сертифікацію за Base SAS, як результат – крім диплома про вищу освіту, учасники отримали офіційний сертифікат SAS, в самому ж дипломі є відмітка про проходження підготовки за спеціалізацією «Біостатистика». Окрім цього, випускники матимуть змогу співпрацювати з американською компанією Experis, що є однією з найбільших організацій на світовому ринку біостатистичних досліджень, її українським партнером – Intego Group, а також фармацевтичною та біотехнологічною корпорацією Roche-Genentech.

Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету.