Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем

Факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем

25 листопада 2014 радіофізичний факультет, який був заснований у 1952 році, отримав нову назву – факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем. Нова назва факультету відображає всі існуючі на сьогодні напрями і аспекти підготовки фахівців на факультеті, а саме 5 кафедр факультету здійснюють традиційну підготовку фахівців з радіофізики та електроніки в комплексі з необхідними у сучасному світі знаннями в галузі комп’ютерних та інформаційних систем і технологій. Унікальне поєднання фізики, біології, медицини та електроніки є основою спеціалізацій на кафедрах фізичної та біомедичної електроніки, а також молекулярної та медичної біофізики.

На сьогодні факультет готує фахівців за рівнями

– бакалавра за напрямами «прикладна фізика» та "мікро-і наноелектроніка";

– магістра з радіофізики, біофізики та біомедичної електроніки.

При факультеті діють три науково-дослідні лабораторії, всесвітньо відома Радіофізична обсерваторія, яка має статус Національного надбання України. На факультеті ведуться наукові дослідження світового рівня, присвячені найсучаснішим проблемам взаємодії електромагнітного випромінювання з речовиною для розв’язання задач військово-промислового комплексу, інформаційних і нанотехнологій, екології, медицини і охорони здоров’я, дослідження космосу, розробки та оптимізації біофізичних технологій. Студенти факультету отримують необхідні для подальшої роботи практичні навички як в університеті, так і в провідних наукових установах національної академії наук. У рамках договорів з університетами країн Європейського Союзу з метою удосконалення підготовки бакалаврів та магістрів здійснюється обмін студентами старших курсів.

Випускники факультету працюють за обраним напрямком на посадах інженерів та співробітників науково-дослідних інститутів, в тому числі медичних, керівників та менеджерів компаній, що спеціалізуються в галузі електроніки та засобів телекомунікацій. Наші фахівці є затребуваними на ринку IT галузі як програмісти, системні адміністратори тощо. Серед випускників факультету є засновники відомих IT компаній Харкова та України, таких як АВС, CSltd, співробітники міжнародних компаній GlobalLogicInc, Gameloft, SPS CommerceInfiniteRetailPower та інших.

Останні роки довели, що диплом випускника факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем є визнаним за кордоном – багато випускників працюють за грантами або на постійній основі в далекому зарубіжжі.

 

Проф. С. ШУЛЬГА, декан факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем