П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу

Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу

Факультет готує фахівців за напрямами підготовки «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Туризм», «Міжнародна інформація» та «Готельно-ресторанна справа»; в 2014 р. відбувся перший набір студентів на напрями підготовки «Міжнародний бізнес» та «Країнознавство».

Протягом поточного року кафедрами факультету за сприянням студентського наукового товариства факультету, Харківського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація економістів-міжнародників», Харківської облдержадміністрації було проведено наукові конференції: ІХ науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми світового господарства і міжнародних економічних відносин» 4 квітня 2014 року, VII міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми туристичного бізнесу» 28 лютого 2014 р. та науково-практичний круглий стіл «Проблеми ефективності міжнародного права». Факультет готується до проведення у 2015 р. круглого столу «Туристична політика зарубіжних країн та місце України на світовому ринку туристичних послуг в контексті євроїнтеграції».

На факультеті діє аспірантура та Спеціалізована Рада з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 08.00.02 «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» для підготовки кадрів вищої кваліфікації. Щорічно проводяться методичні семінари та круглі столи для викладачів та аспірантів факультету, зокрема, в грудні 2013 р. відбувся міжкафедральний методичний круглий стіл на тему: «Письмовий контроль у ВНЗ: переваги та недоліки».

Весною 2014 року кращі студенти 5 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» успішно пройшли переддипломну практику в Міністерстві закордонних справ України та комітетах Верховної Ради України.

Студенти і викладачі кафедр міжнародних економічних відносин та міжнародного права, брали участь у круглих столах, зустрічах-дискусіях, наукових семінарах та конференціях, присвячених актуальним проблемам розвитку міжнародних відносин, зовнішньоекономічної політики та стратегії країни, європейської інтеграції України тощо. 14 жовтня 2014 року на факультеті пройшов семінар «Особливості прийняття рішень у Європейському Союзі. Теорія і практика» за участю викладачів, студентів 4–5 курсів, аспірантів та випускників факультету. 26 вересня 2014 року в рамках святкування Всесвітнього Дня туризму Харківський обласний туристсько-інформаційний центр провів презентаційний захід «Туристсько-інформаційний центр гостинно запрошує», в якому активну участь приймали студенти напряму підготовки «Туризм»

На факультеті діє Організаційно – інформаційний центр туристичного бізнесу, який сприяє організації практичного навчання студентів факультету та Університету в галузі туристичного бізнесу за кордоном. 21 жовтня 2014 року на факультеті відбувся інтерактивний семінар на тему: «Досвід стажування в компанії TEZ TOUR» за участю студентів напряму підготовки «Туризм».

На факультеті діє Науково-дослідний Гурток «Універ-Інтур», де студенти напряму підготовки «Туризм» мають змогу проводити дослідження актуальних питань розвитку туристичного бізнесу в Україні та світі.

У вересні 2014 р. продовжено традицію посвячення студентів 1 курсу до студентів факультету, на святкуванні відбувається закладення «Капсули Часу» першокурсників.

На факультеті проводяться різноманітні заходи за участі студентів та викладачів: інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», активно працює студентський Дебатний клуб тощо. Викладачі та студенти постійно організовують туристичні тури з метою знайомства та вивчення рідного краю: Полтава, Опішня, Диканька, Сковородинівка, Тростянець, Красний Кут, Дніпропетровськ, Святогорськ,  а також оглядові тури містами України та зимові виїзди до Карпат. В 2014 р. студенти та викладачі кафедри туристичного бізнесу брали участь у Міжнародному туристичному салоні «Україна–2014» (м. Київ), у виставці V «Харківська туристична бієнале».

Студенти факультету постійно приймають участь у всіх спортивних змаганнях університету на яких виборюють призові місця. В 2014/2015 навчальному році факультет посів друге місце в конкурсі творчості першокурсників «Alma Mater».

 

Проф. В. СІДОРОВ, декан факультету МЕВ і ТБ.