Неділя, червня 23, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

До Дня закоханих

Кохання - це хімія…


Багато науковців говорять, що кохання - це хімічна реакція. Саме наявність в організмі певних гормонів та їх вплив на мозок людини викликають почуття закоханості. Хіміки навіть вивели формулу любові - C8H11N (2-фенілетіламін). Напевно, саме така хімічна реакція сталася між студентами хімічного факультету Анастасією ЛАГОЮ та Вадимом МИХАЙЛЕНКОМ 26 квітня 2010 року. З того часу вони постійно разом. А 20 вересня 2014 року пара підтвердила свій союз і перед людьми, і перед Богом.

Молоді люди говорять, що це було кохання з першого погляду. Анастасія після закінчення загальноосвітньої школи № 1 м. Зимогір’я, що на Луганщині, приїздить навчатися до Харкова. Через цікавість до природничих наук вступає на хімічний. Вадим на той час, давно виїхавши з рідного міста Добропілля  Донецької області, уже закінчив 5 курс того ж хімічного факультету.

Доля звела молодих людей на святкуванні Дня факультету. Анастасія брала участь у підготовці до свята як студентка, а Вадим вирішив допомогти рідному факультету як випускник. На святі, 26 квітня 2010 року, Анастасія і Вадим познайомилися ближче. Менш ніж через місяць стали зустрічатися. Молодих людей не лякала ні різниця у віці, ні те, що Вадим - випускник, а Анастасія тільки розпочинає студентське життя.

Після закінчення університету Вадим спочатку йде працювати за спеціальністю, а потім вступає до аспірантури НТК «Інститут монокристалів». Анастасія продовжує навчатися. Через 3,5 роки пара вирішила одружитися.

Весілля зіграли у Харкові у вересні 2014 року. Що дивно для сучасного покоління, Анастасія і Вадим навіть обвінчалися в Свято-Покровському храмі. Тепер проживають разом у Харкові. Анастасія у цьому році закінчує університет, а Вадим - навчання в аспірантурі.

- Анастасіє, Вадиме, наперекір усім тенденціям Ви вирішили одружитися. На Вас не вплинули сучасні віяння і мода на цивільні шлюби?

- Цивільний шлюб - це взагалі не шлюб. Я не визнаю його. Якщо ти кохаєш людину, вирішив пов’язати з нею життя, то зроби це за усіма правилами, - говорить Вадим.

- Страхи перед одруженням, як на мене, це пережиток шкільних років. Це залишилося зі школи, коли і батьки, і вчителі запевняли, що навчання і стосунки - речі непоєднувані, - продовжує Анастасія. - Коли виходиш заміж, світ не зупиняється. Можна навчатися, працювати. Головне - бажання і прагнення.

- Назвіть переваги і недоліки шлюбу?

- Перевагою, безперечно, є підтримка, взаємовиручка - удвох зажди легше справлятися з проблемами. Серед недоліків багато хто називає побут, мовляв, він вбиває будь-яке кохання. Ми вважаємо, що в побут треба входити повільно, не звалювати все на когось одного, а робити все разом. Поки в нас так і виходить, - коментує Анастасія.

- А є якийсь секрет: як можна створити міцні стосунки?

- Головне - йти на компроміс і слухати свою другу половинку, - говорить Вадим.

Анастасія і Вадим планують й надалі займатися хімією та реалізувати себе в цій галузі. Анастасія слідом за чоловіком планує вступити в аспірантуру і також стати науковцем.

Отже, побажаймо молодим людям успіху в їх задумах і щастя у сімейному житті. Для них кохання, справді, хімія, адже поєднала вона їх не тільки на фізіологічному та психічному рівні, а й у навчанні, у професії, у планах на майбутнє.

Л. ПЛИННА.