Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

СНТ діє!

Весна - пора науки


ВІД РЕДАКЦІЇ. Традиційно весна для Харківського університету - пора студентських наукових конференцій. У 2015 році багато з них будуть ювілейними. Підготовка до них триває вже не один місяць.

Механіко-математичний факультет

На механіко-математичному факультеті 24-25 квітня 2015 року відбудеться Х Міжнародна наукова конференція для молодих науковців «Сучасні проблеми математики і її застосування в природничих науках та інформаційних технологіях». Підготовкою займаються безпосередньо декан механіко-математичного факультету, проф. Г. М. ЖОЛТКЕВИЧ, заступник декана з наукової роботи, доц. П. С. КАБАЛЯНЦ, а також завідуючі кафедрами професори В. Д. ГОРДЕВСЬКИЙ (кафедра математичного аналізу), С. Ю. ФАВОРОВ (кафедра теорії функцій і функціонального аналізу), В. І. КОРОБОВ (кафедра диференціальних рівнянь та керування), А. Г. РУТКАС (кафедра математичного моделювання і програмного забезпечення), І. Д. ЧУЄШОВ (кафедра математичної фізики й обчислювальної математики), доценти О. Л. ЯМПОЛЬСЬКИЙ (кафедра геометрії), Н. М. КІЗІЛОВА (кафедра теоретичної і прикладної механіки), В. Т. ЛИСИЦЯ (кафедра вищої математики та інформатики). Також над організацією конференції активно працюють члени СНТ факультету.

Спілкуюся з головою СНТ механіко-математичного факультету Катериною КОРЖ:

- Катерино, скільки планується секцій?

- Ми запланували провести пленарні засідання за секціями «Алгебра», «Математична фізика», «Математичне моделювання і методи розрахунків», «Інформатика та інформаційні технології», «Геометрія», «Механіка», «Математичний і функціональний аналіз», «Диференційні рівняння», «Мала наукова конференція».

- Кого запрошуєте?

- Студентів, аспірантів і докторантів з різних вищих навчальних закладів України.

- Студенти з яких міст уже підтвердили свою участь?

- Молоді науковці з Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Черкас, Луцька, Львова, Кривого Рогу, Запоріжжя, Сумів.

- Скільки бажаючих виступати?

- Бажаючих виступати багато. Я не можу назвати точну кількість, адже вона постійно збільшується. Подання робіт триває до 1 березня.

- Чи цьогорічна ювілейна конференція відрізнятиметься від попередніх?

- У цьому році ми вирішили додати секцію «Мала наукова конференція». У секції можуть взяти участь школярі старших класів і продемонструвати загалу свої наукові роботи. Ми хочемо, щоб талановиті школярі, які мріють вступати до нашого вищого навчального закладу, уже зараз відчули дух університету і нашого факультету.

Л. КИСЬ.


Для сучасної медицини

Євген НАЗАРЕНКО,  голова ради СНТ медичного факультету:

- Щорічно наукове товариство медичного факультету виступає  організатором Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Актуальні питання сучасної медицини». Наша конференція є справжньою нашою гордістю.  Кожного року ми посідаємо призове місце серед СНТ вищих медичних навчальних закладів України за кількістю іногородніх учасників. Так, минулого року ми прийняли 210 тез наукових робіт молодих науковців, з яких 171 - з інших медичних ВНЗ та НДІ України, Білорусі, Казахстану, Таджикистану, Молдови. Наша конференція - це можливість для студентів медичного факультету познайомитися з такими самими молодими науковцями з інших міст. Як показує практика, вони надовго залишаються друзями та підтримують контакти один з одним. Особливістю нашої конференції є те, що безпосередньо її організацією займаються самі студенти - члени наукового товариства. Запрошення, підготовка рекламних матеріалів, підтримка веб-сайту реєстрації, підготовка макету збірника тез, організація роботи секцій конференцій, кава-брейк, культурна та вечірня програма - все це студентські клопоти. І кожен може взяти участь в організації цього масштабного заходу. Звичайно, вельмишановні викладачі факультету підтримують та допомагають нам, але більшість роботи з організації конференції лежить на наших плечах, що дає досвід роботи в колективі та дозволяє розвинути свої організаторські здібності. Вже декілька років в організації конференції беруть участь заступник голови ради СНТ Катерина Морозова, вчений секретар ради Анастасія Радченко, члени ради Сергій Власов, Ганна Матковська, Муджагет Хавадж, Анна Погребняк, Альона Тарасова, Катерина Лисенко, Яна Верба, Анастасія Винокурова, Тетяна Зайченко, Вікторія Савич. Студенти англомовної форми навчання також беруть активну участь в організації конференції. Тут   варто відзначити Маджіда Алгурабі, який вже декілька років поспіль  куратор англомовного напрямку роботи конференції.

- Скільки  секцій працює на  конференції?

- Традиційно, такі  секції:  внутрішня медицина; хірургія, травматологія та ортопедія, дитяча хірургія, онкохірургія;  педіатрія;  акушерство та гінекологія;  психіатрія, наркологія, неврологія та медична психологія;  мікробіологія, дерматовенерологія, імунологія та алергологія;  нормальна та патологічна морфологія, онкологія;  нормальна та патологічна фізіологія, фармакологія, біохімія;  гігієна, профілактична та соціальна медицина. Цього року буде вже 12 конференція «Актуальні питання сучасної медицини» і  проходитиме вона впродовж двох днів: 16 та 17 квітня. В перший день планується офіційне відкриття конференції, секційні засідання, вечірня культурна програма, а на другий - нагородження учасників за кращі доповіді та екскурсія містом.

Сподіваємось, що «Актуальні питання сучасної медицини» і далі залишатиметься однією з кращих медичних студентських конференцій України!

 

А. ЩЕРБАК.