Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська наука

Традиції та нововведення


Відвідуючи факультет іноземних мов, щоразу помічаю дружність та згуртованість студентів, викладацького колективу та адміністрації. Про них дійсно можна сказати «родина», адже традиції факультету та університету студентам прищеплюють ще з першого курсу. Тут розуміють, як важливо заохочувати природний потяг до науки, обміну знаннями, виховувати майбутніх вчених.

Саме тому до ХІV Міжнародної студентської наукової конференції «Каразінські читання: Іноземна філологія. Пошук молодих», що відбудеться у квітні, готуються вже зараз. Як завжди - старанно та відповідально. Планами та цьогорічними нововведеннями зі мною поділилася Світлана ТАРАСОВА, голова Правління Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених.

«Кістяк» конференції складуть 6-7 секцій, на яких виступить близько дев’яноста студентів із університетів Харкова, Сум, Запоріжжя, Львова, Донецька та інших міст України та закордону. Дуже зручно, що  конференція передбачає не тільки очну, а й заочну участь: якомога більше учасників зможуть долучитися до цієї події.

Цьогорічні читання також будуть присвячені ювілею Каразінського, і університетська тематика знайде відображення у студентських доповідях. Світлана: «На пленарному засіданні зачитають доповіді з історії університету. Під час круглого столу, що став минулорічним нововведенням, обговорюватимуть лінгвістичні питання, в тому числі й різні погляди на семантику слова «університет».

Крім того, Світлана поділилася секретом: запланована презентація англомовної дебатної секції. Її особливість в тому, що тему оголосять безпосередньо на пленарному засіданні. «Тож часу на ретельне продумування та підготовку у студентів не буде. Такий «експромт» дозволить учасникам проявити свою загальну ерудованість, вміння застосовувати набуті знання», - зазначила Світлана.

Те, що «Каразінські читання» на факультеті іноземних мов проходять на високому рівні, - результат тривалої підготовки  студентів, колективу факультету та організаторів.

О. ЯКОВЧЕНКО.