Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Подарунки ювіляру

Відео-фільм

«ХНУ імені В. Н. Каразіна - 210 років!» - таку назву має відео-подарунок від Ю. М. ШАПОВАЛОВА, працівника навчального відділу університету. Понад 40 років Юрій Митрофанович працює у стінах Каразінського. Тому його презентація, яку він приніс до редакції, зовсім не дивує, адже університет його другий дім.

Юрій Митофанович позиціонує себе ще й як  Президент Академії інтелекту Скарб. Готуючи  фільм у подарунок, він самостійно підбирав цікаві, але й водночас дотепні цитати із відомих пісень. «Про факультети з посмішкою та піснею» - майорить перший слайд із відео. Фразою «чорнії брови, карії очі…» позначено філологічний факультет, «есть только миг между прошлым и будущим, именно он называется жизнь» - про філософський. Зображення гармонійно співіснують з цитатами, все дійство супроводжується приємною та спокійною музикою.

За словами автора, це вже друга відеопрезентація. Перша була присвячена факультетам НЮУ ім. Ярослава Мудрого. Згодом це слайд-шоу використали під час нагородження переможців командного турніру з бриджу «Кубок Інтелекту»,  на якому був присутній Генеральний Консул Республіки Польща Станіслав ЛУКАСИК.

Всі охочі можуть переглянути фільм, присвячений 210-річчю Університету на ютубі або на персональному сайті Академії інтелекту Скарб.

ЩОБ ВИ ЗНАЛИ. Академія інтелекту Скарб - спортивний клуб зі змагань з бриджу (спортивна карткова командна гра). З 1996 та по 2005 рік такий клуб існував і в нашому університеті.

А. ОРЛОВА.