Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

У центрі волонтерів

ВІД РЕДАКЦІЇ. Харківська обласна молодіжна громадська організація «Харківський центр волонтерів» розпочала підготовку кадрів для проведення Євро 2012. Ми починаємо розповідати вам про те, як наше місто готується до визначної події. Сьогодні кореспонденти «Харківського університету» відкривають розповіді про підготовку волонтерів до ЄВРО-2012. Слово президенту Харківського центру волонтерів Світлані БАГРИЧ.
- Розкажіть про те, які основні задачі волонтерів під час проведення Євро 2012?
- Підготовка волонтерів до Євро – це лише один з напрямів великої волонтерської роботи, яку проводить наш центр. Перше, що слід сказати – під час Євро будуть задіяні волонтери від УЄФА та волонтери від міста. Завдання волонтерів від УЄФА визначатимуть саме в УЄФА, що ж стосується волонтерів від міста, то вони допомагатимуть під час проведення матчів Євро у нашому місті людям з обмеженими можливостями, які приїдуть вболівати, надаватимуть будь-кому, хто цього потребуватиме, першу долікарняну допомогу, розказуватимуть гостям про пам’ятні місця Харкова, які гості зможуть відвідати у вільний від перегляду матчів час. Завдання волонтерів - надавати різного роду допомогу гостям та безпосередньо організаторам Євро.
- Існує план підготовки волонтерів?
- Офіційно затверджений план підготовки з»явиться найближчими найближчими тижнями, ми ж щотижня проводимо заняття у Школі волонтерів, створюємо базу волонтерів, які б хотіли брати участь у проведенні Євро 2012 тощо. Щоп’ятниці на базі Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді "Довіра" збираються бажаючі розвивати лідерські якості, вивчати елементи командоутворення, надавати першу долікарняну допомогу, вивчати історичні особливості міста Харкова тощо. Є задумки створити й інші напрямки підготовки.
- Чи виставляє центр певні вимоги до потенційних волонтерів ?
- Основна вимога – бажання принести людям користь. Вік – не молодше 18 років (поки таку вимогу висувають тільки щодо волонтерів від УЄФА), впевнене володіння англійською та бажане володіння ще якоюсь іноземною мовою. Волонтерство – це безкорислива робота, робота на благо суспільства, це бажання принести користь людям. Тому про матеріальну винагороду за таку діяльність мова не йде.


А. ЧАЛА, наш спецкор.
СТОРІНКУ ПІДГОТУВАЛИ СЛУХАЧІ «ТВОРЧОЇ МАЙСТЕРНІ» О.О.НЕРУХ.

 

Євро-2012

Кожен має шанс


Нещодавно у Харківському університеті відбулася зустріч студентів з начальником відділу по роботі з волонтерами Місцевого оргкомітету «Євро-2012» Андрієм БОНЦЕРОМ. Організувала захід Студрада університету. На зустрічі з'ясувалося, що в організації «Євро-2012» братимуть участь не лише волонтери від міста, а ще й волонтери від УЄФА (усього від Польщі й України – 5000 чоловік, від Харкова – 520). Їх готуватимуть за 17 напрямками, серед яких зустріч гостей та їх інформування, організація матчів, білетний сервіс, перша медична допомога та допомога у пересуванні. Але, як виявилося, взяти участь в «Євро-2012» у якості волонтера від УЄФА не так уже й просто: бажаючі мають пройти такі етапи відбору, як інтернет-заявка, інтерв'ю (відбудеться у червні 2011-го) та затвердження. Після чого на відібраних волонтерів чекає велика кількість тренінгів і власне робота на «Євро-2012».
Максим ГНИЛИЦЬКИЙ, голова Студради університету: «Мета організації зустрічі – популяризація відбору волонтерів УЄФА. Список волонтерів формуватиметься приблизно за рік до проведення «Євро-2012». Кожен має шанс до нього потрапити, якщо відповідатиме критеріям волонтера від УЄФА, серед яких, наприклад, обов'язкове знання розмовної англійської мови, а краще двох мов. За прогнозами, конкурс складатиме близько 30 чоловік на місце. Детальніше про критерії відбору можна дізнатися у Студраді. Там же можна заповнити анкету на участь».


Анна КУТАС.