Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Я хочу вам сказати!

Орден княгині Ольги


ВІД РЕДАКЦІЇ. Приємна новина надійшла до університету: професор Людмила Миколаївна НЄМЕЦЬ, завідувач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства факультету геології, рекреації і туризму, непересічна жінка  Каразінської спільноти за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня. Так колеги написали в листі до редакції.

Проф. В. А. ПЕРЕСАДЬКО,  декан факультету геології, рекреації і туризму:

- Людмила Миколаївна - талановитий керівник, викладач, науковець, дуже креативна людина. Я її студентка. Ще зі своїх студентських років пам`ятаю, який вона неординарний викладач, соціально активна людина. Ось я, наприклад, всіма своїми знаннями з методики викладання географії  завдячую саме Людмилі Миколаївні. Її лекції завжди наповнені позитивом. Вона вкрай вимогливий, але справедливий викладач!

Цілеспрямований науковець. Наукову кар'єру вона розпочала запізно, після своєї тривалої роботи у Сибірі. Кандидатську дисертацію  захистила після 40 років. А далі за  доволі короткий термін видала і докторську. Її аспіранти захищаються достроково. Її девіз завідувача кафедри: «Бачу мету, не бачу перешкод!». За дуже короткий час Людмила Миколаївна змогла вивести її на рівень однієї з найкращих кафедр в університеті.

Доц. Л. В. КЛЮЧКО:

- Справедлива  нагорода. Людмила Миколаївна своєю завзятістю, натхненням, цілеспрямованістю, сміливістю наукових ідей, практичною діяльністю і людяністю відкрила світ географічної науки багатьом своїм учням та послідовникам. Під її  керівництвом захистили кандидатські дисертації 11 аспірантів та здобувачів, працюють над кандидатськими дисертаціями 5 аспірантів та 2 докторанти. Професор тривалий час очолює єдину на Лівобережній Україні спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю «Економічна та соціальна географія».

Доц. П. А. ВІРЧЕНКО:

- Професіоналізм та наполеглива праця допомагають Людмилі Миколаївні вдало керувати кафедрою, здобутки якої протягом останніх років дозволяють бути лідером на факультеті та посідати призові місця в різних конкурсах та рейтингах Університету. Науковці кафедри виконують держбюджетні  та госпрозрахункові науково-дослідні роботи, результати яких публікують в провідних вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях.

Доц. Ю. І. КАНДИБА:

- Людмила Миколаївна - головний редактор міжрегіонального збірника наукових праць «Часопис соціально-економічної географії», який визнано одним із найкращих в Україні та включено до міжнародних наукометричних баз, зокрема Index Copernicus, Google Scholar.

Є. Ю. ТЕЛЕБЄЄВА, аспірантка:

- Людмила Миколаївна - людина сучасних поглядів та креативного мислення. За її ініціативою у цьому навчальному році  була проведена 11-та міжнародна науково-практична конференція «Регіон: стратегія оптимального розвитку» вперше в Університеті у форматі WEB-конференції».

Доц. Г. О. КУЛЄШОВА:

- Небайдужість до Харківщини, прагнення змінити на краще її майбутнє та вирішити складні соціально-економічні проблеми спонукали Людмилу Миколаївну організувати колектив кафедри до активної участі у розробці проекту Стратегії соціально-економічного розвитку Харківського регіону. Запропоновані рекомендації та ідеї були схвально сприйняті та покладені в основу концепції Стратегії.

К. Ю. СЕГІДА, докторантка:

- Людмила Миколаївна не просто завідувач кафедри, вона формальний та неформальний лідер нашого колективу.

Ігор ДОРОШЕНКО, від імені студентів групи ГЦ-42, які слухають у Людмили Миколаївни дисципліну «Регіональні проблеми стійкого розвитку»:

- Ми раді високій оцінці праці нашої мудрої Людмили Миколаївни. Стримана та вимоглива, ця жінка  щира та турботлива зі студентами. А слухати її лекції - одне задоволення!

Марина ЛОГВИНОВА, голова Студентського наукового товариства факультету геології, географії, рекреації і туризму:

- Для нас Людмила Миколаївна - кумир у всьому, а  для аспірантів та молодих вчених - старший наставник, приклад для наслідування. Шлях від звичайного вчителя до завідувача кафедри, вихователя університетських  поколінь талановитих людей викликає повагу та  вдячність!

Проф. Л. М. НЄМЕЦЬ, завідувач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства:

- Орден княгині Ольги надзвичайно важлива та висока нагорода для науковця, яка спонукає до подальшої наполегливої та самовідданої праці. 210 років поспіль вчені, викладачі та співробітники Каразінського Університету формували та зміцнювали його імідж, плекали його славу. Наше покоління вкладає в цей фундамент лише чергову цеглинку. Отже, така визначальна нагорода - це заслуга всього колективу рідного Університету, нашої кафедри, а я лише уособлюю її. Запевняю колектив альма матер, керівництво Університету, що колектив нашої кафедри і я особисто будемо робити все можливе, щоб Каразінський Університет залишався флагманом науки і освіти в Україні, а його освіта і наука виходили на нові європейські та світові рівні.

 

Розмовляла Л. ЩЕРБАК.