П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Навантаження – понад 13 тисяч годин

ВІД РЕДАКЦІЇ. Продовжуємо аналізувати рейтинги кафедр університету (№№1-5). Кафедра вищої математики та інформатики мехмату - випускаюча. Її викладачі обслуговують не лише мехмат, а й читають вищу математику, математичні методи та інформатику ще на дев»яти факультетах. Тут працюють 17 викладачів, серед яких два доктори і сім кандидатів наук. Кафедра посіла минулого навчального року передостаннє місце у рейтингу кафедр природничого профілю. Наш кореспондент Анна КУТАС зустрілася із її завідувачем проф. А. А. ЯНЦЕВИЧЕМ.
– Артеме Артемовичу, як Ви оцінюєте передостаннє місце кафедри у рейтингу кафедр природничого профілю?
– Я засмучений подібним станом речей. Адже при встановленні рейтингу в основному враховується лише наукова діяльність кафедри. А нам би хотілося, щоб мали вагу й інші показники. Ми ж Університет, а не НДІ. Науковці нашої кафедри в першу чергу ще й викладачі і левову частку свого часу приділяють педагогічній діяльності.
– Підбийте, будь ласка, підсумки зробленого у 2009-му?
– Минулий рік був складним для нашої кафедри. Скоротилися дві ставки, що спричинило збільшення навантаження на викладачів (понад 13 тисяч годин на рік). Адже ми викладаємо математику майже на дев»яти факультетах університету. У 2008-2009 навчальному році кафедра випустила 10 бакалаврів та 9 магістрів і спеціалістів. Навчила протягом року 1737 студентів: 140 – на мехматі та 1597 на інших факультетах. Цього року до аспірантури на кафедру вищої математики та інформатики вступили двоє випускників: А. БОРОВИК та О. ХИТРИХ. В. О. КУЗНЄЦОВА підготувалися до захисту кандидатської дисертації, а С. М. ЗАГОРОДНЮК просунувся у написанні докторської. У 2008 р. кафедра мала 19 наукових публікацій, у 2009 – 29 публікацій. У серпні 2009-го ми взяли участь у Міжнародному математичному конгресі, присвяченому 100-річчю акад. Н. Н. БОГОЛЮБОВА.
Найочікуванішою подією у 2009-му для нашої кафедри став ремонт у комп'ютерному класі. Ми його оновили, не перериваючи учбовий процес. Розпочати, продовжити та закінчити цю справу нам допомогли проректор з адміністративно-господарчої роботи А. М. УДОД та заступник головного інженера В. Г. РЕВА. Крім того, минулого року ми святкували 50-річчя «Унікорту». Багато викладачів нашої кафедри стояли у його витоків. О. Г. КОЛОДЯЖНИЙ, нині покійний, був одним з ініціаторів побудови малого корпусу, де розташовувалися кабінет завідуючого «Унікортом», медичний кабінет, тренерська та інші адміністративні приміщення. Пізніше до нього приєдналися В. О. ЗОЛОТАРЬОВ та я: ми сприяли будівництву малого корпусу. Тому цей ювілей для нас особливий.
– Що планується на 2010-ий?
Будемо сумлінно працювати у всіх напрямках. Колектив нашої кафедри – це переважно представники старшого покоління, що за багато років стали одним цілим, тому в нас чудова робоча і творча атмосфера для досягнення позитиву.


А. КУТАС