П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Рейтинг кафедр

Традиційно в авангарді

Сьоме місце серед кафедр гуманітарного та соціально-економічного спрямування посіла кафедра економічної теорії факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, набравши 96.5 балів. 2013 рік виявився плідним: у скарбничці одна монографія, що рекомендована до друку вченою радою, 72 статті в журналах, 19 статей у фахових виданнях, 3 розділи монографій, посібник з грифом МОН України («Національна економіка» В. І. Удодової). У 2014-ому відкрили нову дисципліну - «Міжнародний бізнес». На кафедрі економічної теорії працює шестеро професорів, Відмінників освіти України (серед яких - Є. М. Воробйов, заслужений професор університету) та п'ятеро кандидатів наук.

З 1992 року кафедру очолює доктор економічних наук, професор Євген Михайлович Воробйов. «Найголовніше для нас - зберегти й примножити традиції харківської політекономії. Корінням сягаємо у 1805 рік: тоді кафедра дипломатії була однією з перших в університеті. Політична економія - наука, що у 2015 році святкує своє 400-річчя (рахуючи з дати виходу «Трактату про політичну економію» Антуана Монкреть'єна). Ця дисципліна не втрачає актуальності й донині. Саме зараз країна фактично будує ринкову економіку, тож потрібно прищепити хоча б необхідний мінімум економічного мислення», - зазначає Євген Михайлович. Де-факто кафедра - загальноуніверситетська, адже викладачі працюють на багатьох факультетах. Доносять до студентів економічну теорію, яку, на жаль, перевели до розряду дисциплін за вибором.

...Я завітала на кафедру в особливо радісний день, сповнений посмішок та запалу. Педагоги влаштували чаювання для першокурсників, що прийшли на нову спеціальність «Міжнародний бізнес». Її відкрили в липні цього року, не зважаючи на усі перешкоди. Наталя Дмитрівна Кондратенко, куратор першої групи на спеціальності: «Студенти навчаються на контрактній основі, із 50 можливих перший набір складає 19 студентів. Це - гарний результат, зважаючи на те, що спеціальність зовсім нова". Наталя Дмитрівна розповідає про наполегливість Вікторії Іллівни Удодової та всього колективу: «Щоб відкрити «Міжнародний бізнес» не опускали руки під час труднощів, працювали над документами цілий рік. Ми намагаємося тримати руку на пульсі подій, бути попереду. Колектив у нас сильний та доброзичливий».

Кандидат економічних наук, доцент Вікторія Іллівна Удодова говорить про те, що розвивати кафедру - справжнє задоволення. «Особливо втішно, що ми є серед випускаючих кафедр. Маємо гарні зв’язки з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кафедра міжнародного бізнесу «поділилась» з нами новими підручниками, запрошує до співпраці».

Традиції Альма Матер надзвичайно важливі для викладачів.  Вікторія Іллівна з упевненістю зазначає, що вони втілилися в особі Євгена Михайловича Воробйова - харизматичного лідера й науковця, що підтримує усю систему кафедри. До її слів приєднується й Інна Григорівна Ємець, старший лаборант: «Він - мудрий та порядний керівник, завжди знайде правильне слово й підхід до кожного працівника, відстоїть інтереси кафедри».

Приєднуюся! Враження від такого міцного та сильного наукового колективу залишаються надовго. Бажаємо нових перемог!

 

Я. ОЛЬЖИК.