Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Переможці

Тенденції завтрашнього дня

ВІД РЕДАКЦІЇ: 15 виставка-конкурс навчальної літератури в університеті  визначила переможців. За напрямком «НАВЧАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ВИЩОЇ ШКОЛИ» диплом першого ступеня завоював  навчальний посібник «Теоретичні основи хімічної технології» професора хімічного факультету Олександра Ісааковича КОРОБОВА.

…Солідне видання. Посібник нараховує 255 сторінок, має тверду палітурку, пропонує  шість розділів: «Суспільство, хімічна технологія, екологія та фундаментальна хімія», «Термодинамічні моделі складних хімічних і хіміко-технологічних процесів», «Кінетичні моделі складних хімічних і хіміко-технологічних процесів», «Каталіз», «Макрокінетика», «Нанохімія та нанотехнологія»; а також, передмову, післямову, літературу, додатки і програму лекційного курсу. Надаються малюнки та схеми, що є важливим моментом  для доброго засвоєння матеріалу. А матеріал у книзі подано з поясненнями.

- Олександре Ісааковичу,  розкажіть про свій підручник.

- Це традиційний курс, який читається вже багато десятиліть на хімічному факультеті для студентів-бакалаврів денного відділення. Я цей курс викладаю понад десять років. Підручник - підсумок даної роботи, який оформився у матеріал для даної книги. Оскільки уявлення про взаємовідношення хімії і хімічної технології, а також, розуміння того, чого хочуть технологи від хіміків-фундаменталістів зараз змінюється достатньо сильно. Я намагався  відобразити нові тенденції, що відповідають сьогоднішнім реаліям.

- Скільки часу у вас забрала ця  робота над посібником?

- Скільки років я викладаю, стільки він поступово і складався.

- Приємно, що підручник переміг у конкурсі?

- Дещо здивований, але, звичайно ж, радий...

- Чи наявний посібник уу бібліотеці?

- Так, він у бібліотеці в достатній кількості - кількість екземплярів перевищує кількість студентів четвертого курсу, для яких саме він і призначений. Отож,  кожний студент має змогу цю книгу взяти. На заняттях я її бачу у студентів - значить користуються.

- Це перший підручник, який Ви написали?

- Так. Були раніше методичні вказівки до практикуму, але саме підручник - перший.

- А що ж Вас надихнуло створити даний підручник?

- Відсутність підручників, які б відображали даний матеріал. Я його добирав за принципом - що важко знайти у інших джерелах. Зараз з’являється дуже багато нового матеріалу. Те, що я викладаю у лекційному курсі - все це зібрано із різноманітних статей і як результат спілкування із колегами. У посібнику викладено те, що доволі складно знайти в іншій літературі.

 

Розмовляла Анна КОЗЛОВА.