Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мій куратор

Як гукнеш, так і відгукнеться

Хто такий куратор? На думку доктора технічних наук, професора Сергія Геннадійовича РАССОМАХІНА, це - університетський батько, який ставиться до студентів, як до власних дітей. Сергій Геннадійович опікується не лише КБ-41, а й цілою кафедрою безпеки інформаційних систем і технологій (факультет комп’ютерних наук). Він - її завідувач.

«Формальний інститут кураторства, якщо підходити до нього виключно з бюрократичної точки зору, малоефективний. Наша кафедра старається працювати з групами від першого курсу, починаючи з дисципліни «Вступ до фаху». Її завдання -  якомога більше і краще розказати студентам про особливості життя в новому статусі, про престиж нашого університету та факультету. Це слугує  первинною мотивацією. Далі ми відслідковуємо успішність студентів  до моменту, коли вони приходять на нашу спеціальну кафедру. Це, перш за все, загальноуніверситетські курси вищої математики, фізики, основ програмування», - говорить Сергій Геннадійович.

Він не проводить обов’язкових кураторських годин. Натомість, двері його кабінету завжди відчинені, і до них часто заходять студенти. Діляться проблемами, а куратор допомагає їх вирішити. «Кожного семестру ми проводимо анонімне опитування у всіх групах, цікавимося побажаннями, скаргами студентів. Пишуть про різне: викладачів, гуртожитки, нераціонально  складений розклад. Для нас, викладачів, це свіжий погляд, тож ми намагаємося гнучко реагувати на пропозиції» - зазначає куратор.

Євгеній Семенко, студентський декан факультету комп’ютерних наук, староста групи КБ-41: «Як на мене, підтримка куратора найбільш необхідна на першому та четвертому курсах. Спочатку він відповідає на сотні запитань, контролює та іноді навіть змушує щось робити, підказує на що слід звернути увагу. Перед випуском куратор допомагає визначитися із подальшими планами, керівниками дипломних робіт, розібратися зі складною документацією. Сергій Геннадійович - добра та чуйна людина (можу з упевненістю сказати, що знайомі студенти з усього факультету поділяють мою думку). До того ж, він справжній професіонал, може проконсультувати  з багатьох питань, що стосуються нашої спеціальності. Між нами склалися гарні стосунки».

«Як гукнеш, так і відгукнеться, - запевняє Сергій Геннадійович. - Якщо куратори тепло ставляться до студентів, то і вони відповідають тією ж монетою. Наприклад, нещодавно серйозно захворів один з наших викладачів. Студенти самі, без нашого прохання, прийшли і запропонували допомогу. Те ж саме роблять і випускники минулих років».

Кураторство неможливо «відірвати» від розвитку кафедри безпеки інформаційних систем і технологій. Вона відносно молода, минулого року здійснила перший випуск магістрів. «За ці три роки ми акредитували випуск бакалаврів, магістрів. Минулого року, за гарячими слідами, втричі збільшили обсяг ліцензійного набору. На кафедрі сформувалося декілька наукових шкіл, працює 6 докторів наук, підготовлено до захисту 2 докторські дисертації, щороку ведуться як мінімум 4 договірні науково-дослідницькі роботи. Вони допомагають нам оснащувати кафедру, підтримувати співробітників. У цих роботах беруть участь наші студенти (починаючи з 3 курсу), для них це теж стимул. Тут вони збирають матеріал для курсових, дипломних робіт» - говорить головний куратор кафедри.

Про студентів «підшефної» КБ-41 Сергій Геннадійович знає все. Це успішна та дружня група. Більшість студентів гарно навчається, четверо має підвищену стипендію. Владислав Вілігура уже другий семестр отримує стипендію Верховної Ради України, Євгеній Семенко минулого семестру отримував стипендію імені Президента України. Студенти займаються науковою роботою, публікуються, беруть участь у конференціях та олімпіадах.  Четвертокурсники залюбки допомагають молодшим студентам. Минулого семестру першокурсники мали труднощі з  деякими предметами, тож 4 курс організував для них додаткові заняття. Євгеній Семенко, Владислав Вілігура та Дмитро Зіновий (КУ-41) пояснювали програмування, Ольга Продан - дискретну математику, Дмитро Черкасов - вищу математику, Володимир Денисюк разом із Анатолієм Позняком (КС-41) та Павлом Разумовським (КУ-41) допомагав з фізикою. До речі, Ольга Продан - Голова профбюро факультету.

Як бачимо, студенти  КБ-41 активні учасники як наукового, так і культурного життя університету. Спадає на думку прислів’я: «Яка хата, такий тин, який батько, такий син».

 

О. ЯКОВЧЕНКО.