П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська

Одна з найкращих -  ІС-32


Історичний факультет разом із куратором проф. Л.Ю. ПОСОХОВОЮ виховує чудову групу ІС-32: із двадцяти трьох студентів - п’ятнадцятеро отримують стипендію! «Група має чотирьох відмінників: Вадим ТКАЧЕНКО,  Максим НЕСТЕРЕНКО, Оксана ГЕЛА, які з першого курсу не здають своїх позицій, а після зимової сесії до них приєдналася ще й Ганна ГНАТЧЕНКО. ІС-32 -  перші за успішністю у навчанні на третьому курсі. Це одна з найкращих груп серед третіх-четвертих курсів.

Успішно навчаються, займаються  науковою роботою. Староста групи Вадим ТКАЧЕНКО вдало поєднує наукові дослідження з участю у діяльності факультетського самоврядування. Він є стипендіатом імені М. Грушевського. Максим Нестеренко бере участь у Міжнародній конференції молодих учених «Каразінські читання». Ганна ГНАТЧЕНКО - керівник Студентського наукового гуртка з історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін (СІД). Нещодавно  Ганна успішно представила свою доповідь: «Музеї міста Харкова у кінці ХІХ - на початку ХХ століття: функції та напрямки діяльності».

- Ганно,  як тобі вдається поєднувати відмінне навчання із  успішними науковими дослідженнями?

- Насправді це нелегко. Бо я ще й заступник голови СНТ факультету  з організаційної роботи. Іноді доводиться довго затримуватись в університеті, іноді - допізна, але все це для мене обертається  безцінним досвідом, який допомагає і у навчанні. Народжуються прекрасні ідеї для майбутніх проектів на загальноісторичне мислення, чудова практика для виступу перед публікою та на конференціях. Завдяки своїй різноманітній діяльності, я маю можливість інтелектуально розвиватись, занурюватись у діяльність факультету, спілкуватися з цікавими людьми та ще багато чого іншого.

Олег КОВАЛЕНКО та Вахтанг МХЕІДЗЕ відомі на факультеті тим, що на другому курсі вони створили свою факультетську команду КВН під назвою «Рыжая». До речі, їхнє веселе товариство вибороло І місце Кубку Студентського декана. Наталія ЄМЄЛЬЯНОВА працює у fire-show та займається пластикою.

Студенти групи щороку беруть активну участь у підготуванні номерів для конкурсу творчості першокурсників «Альма Матер». Історичний факультет став володарем гран-прі «Альма Матер-2014».

Про свого чудового куратора професора Людмилу Юріївну ПОСОХОВУ староста Вадим ТКАЧЕНКО говорить: «Людмила Юріївна дуже часто допомагає нам порадами у житті. Це дуже важливо для нас, особливо, коли ми  були недосвідченими першокурсниками...».

Кожен у групі - індивідуальний, має свої інтереси, але це не заважає їм залишатися дружнім колективом, бо в них є навчання, яке допомагає об’єднуватись та виконувати спільні справи. «Ми намагаємось спілкуватися й поза університетом. З першого курсу під час літніх канікул ми разом їздимо на археологічні розкопки до історико-археологічного музею-заповідника, що розташований біля сел. Верхній Салтів Вовчанського району. І, якщо раніше це було обов'язково, то зараз це набуло добровільного характеру», - зазначає Ганна ГНАТЧЕНКО.

А. ОРЛОВА.