Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Репортаж у номер

Співоча феєрія


ВІД РЕДАКЦІЇ. У приміщенні Органної зали Харківської обласної філармонії відбулося відкриття третього фестивалю «Співоча феєрія». Величний зал Успенського собору, в якому встановлено орган вже за десять хвилин до початку концерту був заповнений глядачами. І ось на сцену почали виходити музиканти - першим вийшов камерний хор імені В. Палкіна, за ним - хор нашого, Каразінського, університету …. Концерт тривав близько двох годин,  але час пролетів дуже швидко.

Фелікс СОКОЛ, організатор фестивалю: «Раз у два роки ми проводимо фестиваль «Співоча феєрія». Це вже третій  - у 2015. Фестиваль тривав  протягом трьох днів. Цього року вісім хорів взяли участь у фестивалі хорів. А найголовніший захід фестивалю - це сьогоднішнє виконання ораторії «Месія». Таке грандіозне відкриття у нас уперше.

Андрій СИРОТЕНКО, художній керівник та головний диригент Академічного хору імені  В. Палкіна Харківської обласної філармонії, хормейстр і керівних хору студентів ХНУ імені В.Н. Каразіна: «Виконання «Месії» в Європі стало вже доброю традицією, причому виконують не професійні хори, а любительські. Ми хочемо щоб ця традиція прийшла й до нас. Таким чином, ми намагаємося втягнути молодь, поширювати зацікавленість класичним мистецтвом і пробуджувати до нього смак.»

- Чи задоволені Ви концертом?

- Хор ніколи не буває ідеальним і ми, люди, ніколи не буваємо ідеальними. Тому, звичайно ж, деякі похибки є. Ну а в цілому я задоволений.

- У Каразінський хор беруть всіх бажаючих?

- Всіх бажаючих. Назва нашого хору «Ad Libitum», у перекладі з латини - «за бажанням». Достатньо бажання.

- Чи велика відмінність між роботою з професійним хором та любительським?

- Різниці практично ніякої.

Антоніна КАЛЕНДІНА, четвертокурсниця філологічного факультету: «Концерт пройшов чудово. Ми дуже довго і старанно готувалися до цього свята. Мені було приємно виступати на одній сцені із таким хором, як камерний хор філармонії, бо я регулярно відвідую їх концерти, більша частина хору - мої друзі. Наш колектив славиться своєю непередбачуваністю і тому у нас така назва Ad libitum" ( за бажанням).

Анжеліка БОНДАРЕНКО, п’ятикурсниця філологічного факультету: «Концертом задоволена. Каразінський хор практично самостійно вивчав партії, бо керівник був на гастролях. Праця над твором почалася вже після його повернення. Хоч це і проходило в достатньо насиченому репетиціями режимі (наприклад, у тиждень перед концертом репетиції були кожен день), вони не були виснажливими і довгими. Андрій Іванович був задоволений хором. Так, можливо це не зовсім той рівень, який повинен бути. Проте, це перша «проба пера». Враховуючи відведений час і супутні обставини, я вважаю, що ми виступили достойно. І, загалом, Гендель зручний для виконання, не дивлячись на зовнішні особливості, великі скачки і пасажі.

А.КОЗЛОВА.