Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер. Краща студентська група

Група ТП-21 - переможець!

ВІД РЕДАКЦІЇ. У Каразінському університеті відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу на кращу студентську групу. Почесне місце посіла група ТП-21 фізико-технічного факультету. Читайте інтерв’ю із куратором групи, доцентом кафедри прикладної фізики та фізики плазми В. П. ОЛЕФІРОМ.

- Володимире Петровичу, як би Ви охарактеризували групу ТП-21?

- Найперше - це талановиті студенти. Працювати з ними дуже цікаво. Багато хто з них бере участь у різних олімпіадах та турнірах державного та міжнародного рівня. Так, у квітні 2015 р. на 7-му Міжнародному студентському турнірі фізиків у Варшаві (Польща) команда фізико-технічного факультету нашого університету посіла перше місце. До її складу входили і студенти групи ТП-21: Роман Видро, Платон Дмітрієв та Борис Петров. Минулого ж року ці ж студенти у складі команди фізтеху завоювали друге місце на 6-му Міжнародному студентському турнірі фізиків у Лозанні (Швейцарія). У грудні 2014 р. голова Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова подарував ноутбук кожному члену команди. Така активна участь у турнірах та олімпіадах не заважає студентам групи ТП-21 навчатися відмінно.  Середній  бал  у групі за 2014 р. переважує 4,5.

- Яскраві особистості це…?

- Та всіх можна називати: Роман Видро та Платон Дмітрієва. Дуже талановиті юнаки. Володіють теоретичними знаннями, зарекомендували себе як молоді експериментатори, мають золоті руки. Вони модернізували деякі прилади з лабораторії фізичного практикуму: «Електрика та магнетизм». Староста групи Кучеренко Єлизавета - акуратна, відповідально виконує свої обов’язки, користується повагою у колективі. Всі студенти групи непересічні особистості. Ось Зацаринна Катерина грає на піаніно та гітарі, закінчила музичну школу. Ліпатова Вероніка малює, Олім Радомир грає на балалайці. Колектив дружний, деякі приятелюють ще зі Харківського фізико-математичного ліцею № 27. Усі разом вони привели групу до перемоги!

- Як Ви вважаєте, завдяки чому  група перемогла у конкурсі?

- В першу чергу, усі студенти усвідомлено обрали фізико-технічний факультет для навчання і отримання знань та навичок для подальшої кар’єрної реалізації. Вони потрапили в унікальну атмосферу фізтеху. На факультеті практикується індивідуальне ставлення до кожного зі студентів. Кожен - особистість.

- Як працюється тут куратору?

- Мені пощастило зі студентами! Вважаю, що студентів завжди слід заохочувати рухатися далі, ми завжди все обговорюємо, шукаємо варіанти, як зробити щось ще краще. Група ТП-21 дуже сильна, це не лише моя думка, а й інших викладачів. На першому та другому курсі навчання закладається базис основних знань з фізики. Від того, як ми зараз навчимо студентів, залежить їхнє подальше навчання та якість професійної діяльності. Тому я докладаю всіх зусиль, щоб зацікавити студентів, а далі, якщо їм буде цікаво, вони й самі вдосконалюють свої знання, знайдуть додаткову інформацію. Навчання - досить непроста частина життя і студента, і викладача. Працюю куратором уже досить давно, але принципи доброзичливого та уважного відношення до студентів залишаються незмінними. У нас на факультеті ми знаємо всіх студентів в обличчя, немає знеособлення. Студент, який закінчив фізико-технічний - це певний лейбл, який поважають усюди!

- Що би Ви хотіли побажати студентам Вашої групи?

- В першу чергу, душевного та фізичного здоров’я. Завжди пам’ятати, що важлива не лише кількість знань, але їх якість.

Л. ЩЕРБАК, наш кор.