П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Первомайський

І знову до Каразінського…


Цього року вперше в Більшовицькій гімназії Первомайської районної державної адміністрації закінчують школу лише троє абітурієнтів - Дмитро ЧОРНОБРОВКІН, Ірина ГУРОВА та Єлизавета ХРИСТОСОВА. Це моя рідна школа, яку три роки тому закінчувала і я.

До цього в класі було 11 школярів, 8 - вступили до технікумів, училищ, ліцеїв. «Причина залишення школи - зовнішнє незалежне оцінювання. Більшість вважали, що не зможуть скласти тести», - зауважує Тетяна Анатоліївна РЄЗВАН, вчитель інформатики та астрономії.

Дмитро Чорнобровкін - єдиний хлопець у класі. Дмитро мріє стати машиністом електровозу, тому вступати збирається до Української державної академії залізничного транспорту (УкрДАЗТ) або до Харківського залізничного технікуму. Дмитро займається футболом у дитячо-юнацькій спортивній школі (ДЮСШ) в м. Первомайський, грає за Харківську футбольну команду «Арсенал».

Ірина та Єлизавета цілеспрямовано тримають курс до вищих навчальних закладів. Хоч дівчата і не відмінниці, але з усіх сил намагаються старанно навчатись. Так, наприклад, минулого року Ірина писала наукову роботу з біології до Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук. «На жаль, до третього місця мені не вистачило всього декількох балів», - ділиться враженнями Ірина. Випускницю цікавить медицина, зокрема стоматологія. Задля того, щоб стати студенткою ХНУ імені В. Н. Каразіна, дівчина вивчала поглиблено хімію, біологію, українську мову та літературу. Саме ці дисципліни складала на ЗНО.

До Каразінського прямує і Єлизавета. Як і її сестра, Оксана ХРИСТОСОВА, магістр факультету геології, географії, рекреації і туризму, хоче пов’язати своє подальше життя з географією. Цього року випускниця успішно захистила свої наукові роботи з географії, історії та української мови у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук. З усіх дисциплін абітурієнтка отримала третє місце. Також Єлизавета брала участь в районній олімпіаді з географії, де посіла І місце.

Дуже приємним є той факт, що випускники Більшовицької гімназії майже кожного року поповнюють ряди почесного звання студента ХНУ імені В. Н. Каразіна. Так, наприклад, Дар'я КОРЖ у 2013 році закінчила магістратуру факультету геології, географії, рекреації і туризму з відзнакою. На цьому ж факультеті у групі ГГ-21 зараз навчається Михайло ХРИСТОСОВ.

Студенткою першого курсу біологічного факультету є Анастасія ГРЕЧКОВСЬКА, а два роки тому кафедру біохімії успішно закінчила магістр Катерина ЄРМАКОВА. Тож Каразінський завжди приваблював випускників Більшовицької гімназії, а це й не дивно, адже наш університет - найкращий!

А. ОРЛОВА.