Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Харківські абітурієнти

Школа та університет - прямий обмін талантами


Ось уже 210 років Каразінський університет є осередком найбільш талановитої молоді України, у якому збираються найкращі та найуспішніші випускники різних шкіл. Звісно, не всі школи дають нам однакову кількість абітурієнтів, але є такі навчальні заклади, що кожного року радують нас обдарованими, ерудованими та творчими юнаками й дівчатами. Одним із таких освітніх закладів є Харківська спеціалізована школа № 16.

…У самому серці селища Жуковського, в гущавині розкішного весняного саду виглядає біла триповерхова будівля. Навкруги її чутно веселі дитячі голоси. Я підходжу до головного входу, де зі мною з посмішкою вітається охоронець. Звісно, мене тут усі знають, і я знаю тут кожне вікно, кожен кабінет мені, як рідний, навіть дзвоник, ніби я й досі чую його щодня… Майже три роки тому я з відзнакою закінчила цю школу, і тому мені дуже цікаво побачити майбутніх абітурієнтів 11-А класу, який щойно вийшов з уроку української мови.

На третьому поверсі є сучасно обладнаний кабінет, на якому гордо висить табличка «№37. Кабінет української мови і літератури». Завідує кабінетом учитель вищої категорії Наталя Анатоліївна КАРУК. Цього року Наталія Анатоліївна посіла І місце на міському етапі конкурсу «Учитель року» в номінації «Українська мова та література». Педагогічне кредо переможниці - цитата Ліни Костенко: «Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом». Саме тому Наталія Анатоліївна одна й з найулюбленіших вчителів у школі. Вчитель із щирою усмішкою розповідає про майбутніх абітурієнтів:

«Це дуже дружні, доброзичливі діти. Бойові дівчата встигають і за себе, і за хлопців. Взагалі всі вони творчі, обдаровані».

Однією з найталановитіших постатей 11-А класу є Дар’я ДОРОВСЬКА, яка мріє вступити до Каразінського університету. Ця тендітна дівчина - багаторазовий переможець олімпіад, конкурсів, а також фіналіст відомої програми обміну FLEX, що дозволив їй провести рік у Сполучених Штатах Америки. Це, безумовно, вплинуло на рішення Дар’ї присвятити життя вивченню іноземних мов.

«Каразінський університет - це престижно, і факультет іноземних мов тут найкращий у місті. Мене дуже цікавлять мови, вони легко мені даються і мені подобається їх вивчати. Я вже не можу дочекатися першого студентського дня: уявляю, як я познайомлюся з усіма одногрупниками, як прийду на пару з китайської мови…»

Свою мрію вступити до Харківського університету Дар’я пояснює ще й тим, що Каразінський дає ґрунтовну, якісну освіту, яка дозволяє отримати гарну роботу. Школа № 16 вже подарувала безліч талантів, які успішно навчаються в кращому класичному університеті. Це Дар’я САХАРОВА, Анна КУЦ та Анна ЧУХІЛЬ з філологічного факультету, Єлизавета СЕРБІНА та Маргарита ЄЛАГІНА з факультету іноземних мов, Денис ГОРОХ та Зурабі ТУРМАНІДЗЕ з фізико-енергетичного факультету, випускники факультету комп’ютерних наук Сергій САВЧЕНКО та Марина ЄСІНА, випускниця соціологічного факультету Олеся САХОН та багато-багато інших. А скільки ще буде! Адже таланти Харківської спеціалізованої школи № 16 дійсно невичерпні, а помножені на Каразінську освіту - взагалі непереможні!

Євгенія ПРОРВІНА, творча майстерня викладача О.О.НЕРУХ.