Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нагороди

 

«Люблю передавати знання!» - проф. В.О.САМОХІНА

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. З нагоди 210-річчя Alma Mater працівники університету були нагороджені грамотами від Національної академії педагогічних наук України. Вікторія Опанасівна САМОХІНА - доктор філологічних наук, професор, академік АН ВО України, нагороджена грамотою за вагомий особистий внесок у розвиток науки і освіти та підготовку висококваліфікованих спеціалістів.

ПРО НАУКУ.

Вікторія Опанасівна - активний науковець. Член ради із захисту кандидатських дисертацій у Запорізькому національному університеті. Член лінгвістичного семінару факультету іноземних мов, оргкомітетів конференцій факультету «Каразінські читання», член редколегії журналів: «Вісник» електронного журналу «Дискурс» ХНУ та  «Філософські трактати» м. Суми.

- У 2010 році я успішно захистила докторську дисертацію в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Це була дуже значна для мене подія, водночас радісна і тривожна. Пишаюся цим. Тема докторської народилася у мене з мого характеру: я людина весела, люблю жарти, веселощі і тому дисертація писалася без труднощів, з особливим задоволенням. Праця пов'язана з аналізом гумору, називається «Жарт у сучасному комунікативному просторі Великої Британії та США». У 2012 р. за рахунок університету опубліковано мою монографію. Минуло майже 5 років з моменту захисту докторської. Я все роблю з величезним задоволенням, мені це подобатися, я цим живу. Зараз наша кафедра готується до 6 міжнародного форуму. Це широкомасштабний захід, який відбудеться у вересні 2015 року, з нагоди 85 річчя кафедри англійської  філології.

ПРО ОСВІТУ.

- Як завідувач кафедри, я займаюся питаннями навчальної роботи. Це дуже серйозна і відповідальна робота. Наша кафедра одна з провідних в Україні. На кафедрі працює 35 науковців, з них 5 докторів наук і 13 кандидатів. Попереду два захисти кандидатських. Читаю лекції: четвертокурсникам  «Лінгвістику англійської мови та проблеми лінгвістики тексту та її конституентів». Веду спецкурс «Лінгвістичні проблеми гумору». Студентам подобається цей курс, оскільки він незвичайний і вперше читається в Україні.

ПРО ПІДГОТОВКУ СПЕЦІАЛІСТІВ.

Вікторія Опанасівна дуже багато часу приділяє своїм студентам, керує аспірантами та здобувачами, допомагає їм розвиватись в науковій сфері. Вже дев’ять осіб захистили кандидатські дисертації під її керівництвом. І нині вона працює з п’ятьма аспірантами, двоє з них закінчили свої дисертації і готуються до захисту. Щороку її студенти беруть участь в університетському конкурсі студентських наукових робіт і завжди стають призерами. Три роки поспіль її студентки виборювали призові місця на всеукраїнських наукових конференціях. Так, Світлана Тарасова, голова Правління студентського наукового товариства ХНУ, закінчує 5 курс. У неї є вже понад 30 серйозних публікацій, одна з яких - у бібліографічній і реферативній базі даних «Скопус».

ПРО НАГОРОДУ.

У Вікторії Опанасівни близько 20 нагород, серед яких: Премія першого ступеня імені Каразіна, «Відмінник освіти України», Грамота головного управління освіти і науки Харківської обладміністрації, Почесна грамота міністерства освіти і науки України тощо. Вони прикрашають її робоче місце на кафедрі іноземної філології. Але дана нагорода від Національної академії педагогічних наук України особлива:

- Для мене все дороге, що пов'язано з університетом, в якому я працюю вже 33 роки. Тут - все моє життя. Кожен рік навчальний - величезна подія. Це висока честь отримати таку нагороду. Я не уявляю себе без університету! Це мій дім, моє життя. Це все моє, все улюблене і дороге...

Д. КАЛЬНИЦЬКА, Творча майстерня викладача О.О.НЕРУХ.