П'ятниця, червня 14, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Урочисте вручення дипломів

про закінчення університету за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» випускникам відбулося на ФТФ і ФЕФ. За традицією свято розпочалося покладанням квітів до пам’ятника учасникам високовольтної бригади, яка 1932 року вперше в Радянському Союзі штучно розщепила ядро літію. Цього року фізтех закінчили 19 студентів за спеціальністю «експериментальна ядерна фізика та фізика плазми» і 18 – за спеціальністю «прикладна фізика», а також шістьох магістрів підготував фізико-енергетичний факультет.
Серед випускників цього року багаторазові переможці Всеукраїнських студентських турнірів фізиків, капітани університетських команд на цих турнірах, переможці цих турнірів у особистому заліку Михайло Дальченко, Антон Ковтун, Ілля Мисюра; переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з фізики, лауреат премії НАНУ за кращу студентську наукову роботу Олексій Гірка, переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики Олександр Козлов, чемпіон України зі стрільби з лука Вероніка Коваль, володар кубку студентського профкому з бадмінтону, староста групи експериментальної ядерної фізики Ірина Шаповал, неодноразовий переможець змагань за кубок студентського профкому з волейболу Сергій Господарець, учасник півфіналу шоу «Україна має талант» Андрій Тертичний. Майже всі випускники ФТФ – співавтори наукових публікацій, включаючи статті у міжнародно визнаних журналах з імпакт-фактором, близько половини встигли у студентські роки відвідати міжнародні літні школи з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу, фізики високих енергій, нанофізики.
Близько половини випускників ФТФ працевлаштовано до ННЦ ХФТІ, до різних науково-виробничих підприємств – п’ятеро, до університету – четверо, до інших інститутів НАНУ – троє…Для ФЕФ це – особливий випуск, бо ці студенти від самого початку вступали до університету саме на ФЕФ, а не переводились туди з ФТФ, як це було з попередніми випусками.
У липні здобудуть дипломи магістрів ще шестеро студентів фізико-технічного факультету спеціальності «медична фізика».


Проф.І.ГІРКА, директор ІВТ, декан фізико-технічного факультету.