Субота, липня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пов'язуємо життя з математикою

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Вихованці Малого каразінського університету знову стали переможцями! Команда України виборола перше загальнокомандне місце на четвертій Європейській математичній олімпіаді для дівчат (EGMO) в Мінську. Участь в олімпіаді брали 109 старшокласниць з 29 країн світу. Цього разу наша команда на 24 бали випередила команду із США, яка посіла друге місце. В індивідуальному заліку дівчата вибороли три золоті і одну срібну медалі. Серед чотирьох представниць нашої країни були дві учениці Малого каразінського університету - одинадцятикласниця Софія ДУБОВА та десятикласниця Ольга СІЛІНА.

Софія другий рік поспіль стала кращою серед європейських учасниць, набравши 41 бал із 42 можливих. Ольга цього року успішно дебютувала на EGMO, здобувши срібну медаль. Дівчата вже мають неабиякий досвід участі в різноманітних олімпіадах. Вони є багатократними переможницями Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Софія має бронзову медаль Міжнародної математичної олімпіади, яка проходила торік в ПАР, та бронзову медаль олімпіади Romanian Masters in Mathematics.

Софія ДУБОВА:

- Нагороди - це результат нашої праці. Звичайно, дуже приємно їх отримувати. У травні я брала участь у відбірково-тренувальних зборах у Києві, де вже вдруге виборола право взяти участь в Міжнародній математичній олімпіаді у складі команди України.

Ольга СІЛІНА:

- Я вже шість років беру участь у різних математичних змаганнях. Мені це подобається і наступного року я сподіваюсь теж потрапити на Міжнародну олімпіаду.

Сергій Олександрович :

- Завдяки перемогам наших учнів, все більше людей дізнаються про існування математичних олімпіад. Так, сюжети про Софію з Ольгою показали на каналах Інтер та ICTV. Було б дуже добре, якби люди звертали увагу не лише на спортивні перемоги, а й на інтелектуальні.

Дівчата планують і далі займатися математикою та вступити до механіко-математичного факультету Каразінського університету.

Д. КАЛЬНИЦЬКА.