Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Іменні аспірантські стипендії

Проактивна позиція - запорука успіху!


Ольга ЧИЧИНА, аспірантка кафедри міжнародних економічних відносин стала стипендіатом Кабінету Міністрів України влітку 2015 року. Це стало для неї приємною несподіванкою, адже за півроку після подачі документів вона вже й не сподівалася на такий хід подій. Які ж результати її діяльності принесли Ользі перемогу? Дізнаємося з інтерв’ю.

- Ольго, завдяки чому Ви отримали цю стипендію?

- Головним критерієм відбору стала активна позиція в дослідницькій діяльності та участь у міжнародних проектах.

Саме виступи на міжнародних конференціях в якості експерта підвищила рівень моєї цитованості під час жвавих дискусій з різними країнами світу. Також, особливу роль у визначенні стипендіатів грає рівень підвищення їх професійних навичок. Для мене це один із пріоритетів у науковій діяльності, за 2014 рік я пройшла міжнародні курси у Німеччині за своєю спеціальністю - саме за темою мого дисертаційного дослідження: "Енергетичні ресурси як домінанта розвитку світового господарства".

Мій науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент Олексій Володимирович ЖУРАВЛЬОВ, який, в цілому, став для мене однією з мотивацій займатися науковою роботою. Оскільки це молодий учений, який професійно володіє питаннями міжнародної економіки, орієнтований на європейський ринок і досконало знає мову. Для мене це портрет сучасного вченого.

- А чи відіграв роль в науковій діяльності ваш рідний факультет?

- У процес написання моєї роботи охоплений практично весь викладацький склад факультету МЕВ і ТБ - і це один із критеріїв мого високого результату. Величезну роль відіграє декан факультету - Вадим Ігорович СИДОРОВ, який задає темп і підвищує планку наших робіт. Ми маємо унікальну можливість щосереди мати експертну оцінку професора, кандидата економічних наук, це робить моє дослідження захопливим і цікавим.

- Яке місце у Вашому житті посідає наука?

- Для мене наукова діяльність - це хобі, яке приносить задоволення. І мені важко побачити межу відмінностей критеріїв наукових відкриттів серед учених гуманітарних та прикладних спеціальностей. Я сама відчула любов до наукової діяльності в школі, коли писала науково-дослідну роботу МАН з біології. У результаті своїх досліджень я отримала конкретні рекомендації з вирощування кукурудзи та бегонії Елатіор, які й дозволили мені завоювати призове місце. Проте моя спеціальність - міжнародні економічні відносини, яка є складової мого повсякденного життя.

- Ви є автором більше 18 наукових публікацій, як Вам вдається працювати настільки продуктивно?

- 18 наукових публікацій, насправді, для мене це низький показник. Щодо продуктивності праці, відкрию секрет: іноді дуже не хочеться писати наукові роботи, але мотивацією для мене стають конференції і люди, які мають свою професійну думку, але для цього завжди ти «повинен бути в обоймі», щоб була професійна дискусія. І саме результатом цих дискусій, різних точок зору, стає наукова публікація.

- Що Вас мотивує займатися науковою діяльністю?

- Ми всі громадяни своєї країни і індивіди світу, для розвитку країни та кращих умов життя, ми завжди повинні знати про процеси у світі і вміти грамотно їх аналізувати. Як економіст-міжнародник моє першорядне завдання це стежити за процесами, аналізувати і давати прогнози з метою вибудовування внутрішньої та зовнішньої економічної стратегії своєї держави.

- Ким би ви хотіли працювати по закінченню університетської аспірантури?

- Я не можу для себе виділити конкретно цей день - закінчення аспірантури! Для мене завершальним, ключовим моментом стане захист кандидатської дисертації і отримання статусу кандидата економічних наук. Я вже займаюся улюбленою справою: викладаю в університеті за своєю спеціальністю. Я маю досвід роботи в бізнесі за фахом у різних сферах діяльності. Але для мене пріоритет - це інтеграція наукових досягнень, ефективне прийняття економічних рішень для стабілізації економічної ситуації в регіоні, країні, світі.

А.АЛІНКА.