Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

«ЛандауЦентр»

80 % - нова експозиція

Першого вересня о десятій годині ранку відбулося відкриття оновленого «ЛандауЦентру». Тож як змінився центр, що популяризує науку серед школярів, розповість нам директор «ЛЦ» Вікторія Володимирівна КРУГЛОВА:

- «ЛандауЦентр» розпочав свою роботу 1 січня 2014 року. Через рік ми зрозуміли, що в тих масштабах, у яких центр діяв на той час, уже працювати тісно. Треба розширювати як територію, так і експозиційну базу, залучати нових науковців, нових консультантів, партнерів, благодійників, які б допомогли нам оновити нашу експозицію. Таким чином, сьогодні у нас на 80 % нова експозиція. Ті експонати, які були до цього кардинально допрацьовані, зовсім по-іншому вписані в інтер’єр «ЛандауЦентру». Щодо нових експонатів, то, насамперед, ми хотіли представити ту науку, яка близька дітям шкільного віку. Із фізики - оптику, з математики - механіку, а також інформатику, психологію, анатомію… Кожний експонат - це наукове завдання, виконання якого потребує певного логічного мислення або креативного підходу. Внесено зміни в «соціальний куточок», тепер, окрім подолання перешкод на інвалідному візку, у кінці квесту потрібно закинути м’яча до баскетбольного кошика, не встаючи з візка.

Наші спонсори - компанія «Будмен», компанія «PCshop» та інші. Звичайно ж, найзначніший внесок у цей проект зробили випускники Каразінського. Ми дуже вдячні всім, хто нам допомагає. У нас є чудовий колектив наукових консультантів, серед який і професори університету, і студенти. Це корисно для всіх: і для досвідчених науковців, яким є чому повчитися у студентів, і для студентів. У нас є спільна мета - дати зрозуміти людям, що наука може бути цікавою. Стереотипи побороти важко, тим більше, будемо чесними, наша система середньої і вищої освіти потребує певного корегування - і чому б «ЛандауЦентру» не стати першим майданчиком для обговорення? Цей проект - потужна енергія, яка у твоєму серці. Для людей, які беруть участь у роботі нашого центру, - це вже частина життя, і я сподіваюся, що так само це буде і для університету. Зараз у нашого університету є проблеми з абітурієнтами, особливо з такими напрямами, як фізика і математика. Треба розповідати дітям, що наука - це цікаво, що наукові знання можна десь практично застосовувати, що в різних наукових сферах можна побудувати власну кар’єру. Ми демонструємо, яким чином працює наука. До нас діти приходять і кажуть, що розумним бути модно. Тож хай наші діти будуть розумними!

А. КОЗЛОВА.