Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нам - 200!

Ми вас чуємо! Відкриті для пропозицій…

ВІД РЕДАКЦЇ: Щороку «Харківський університет» звертається до своїх читачів, аби дізнатися їхню думку про діяльність рідної газети, порадитися про плани на майбутнє. Ми вас чуємо і відкриті до нових пропозицій та обговорення. Через два роки, у січні 2017, газета відзначатиме свій ювілей: 200-річчя від дня заснування. А це дорогого вартує… Ми намагаємося бути гідними славних традицій, бути сучасними і затребуваними. Так, у червні газета стала переможцем конкурсу вузівських видань національної  Спілки журналістів України.  Багато з того, що пропонують читачі, газета вже має. Як наприклад, зустрічі із провідними колективами Харкова, відомими людьми. Згадайте нашу рубрику: «Студенте університету, з тобою розмовляє місто!». Даній рубриці вже не одне десятиріччя. Вона для нас традиційна. Інші пропонують не писати про університетські події, адже ми все один про одного, немов би, знаємо… Але ж не забувайте, шановні, що «Харківський університет» - соборна газета класичного ХАРКІВСЬКОГО університету. Ми ж не регіональне видання. Ще пропозиція: перейти на аналітичні матеріали. Газету роблять студенти, отож не завжди такі роботи підйомні.

А як же інакше?

СТЕРВОЄДОВ Микола Григорович, завідувач кафедри електроніки і управляючих систем факультету комп’ютерних наук, має у кабінеті майже всі останні номери нашої газети: «Читаю газету «Харківський університет» із превеликим задоволенням. А як же інакше?

У кожному номері знайдеться багато цікавого: я усе життя працюю в університеті, тож на кожному факультеті маю друзів та знайомих. Радію їх досягненням. Наприклад, перемозі команди фізиків - вважаю, що це одна з видатних перемог нашого університету. У свій час я читав лекції для членів команди, її капітан - також один із моїх студентів. Цікавим був номер, присвячений учасникам Великої Вітчизняної війни: я навіть не можу виділити найцікавіший матеріал, адже усі були змістовними та цікавими. Також люблю, коли у газеті з’являються вірші молодих авторів, спогади метрів, слова ректора. У майбутніх номерах хотілося б побачити рубрику, присвячену обговоренню реформи вищої освіти, дізнатися про ставлення до неї молоді та викладачів. Також цікаво почитати про досягнення університету, що стосуються його входження до різноманітних рейтингів, а саме - детальніше про позиції, на основі яких присуджено місця».

Люблю і читаю

КОЛОВАНОВА Євгенія Павлівна, старший викладач кафедри безпеки інформаційних систем і технологій факультету комп’ютерних наук: «Звичайно, люблю та читаю нашу газету. Із останніх номерів особливо запам’яталися матеріали, присвячені нашим випускникам та досягненням факультетів. Хотілося б дізнатися більше про життя студентів та викладачів, побачити на сторінках газети анонси запланованих університетських подій та заходів».

І фронтовий альбом

КЛИМЕНКО Тетяна Іванівна, старший інспектор факультету психології: «Дуже сподобався номер, присвячений Дню Перемоги: спогади працівників університету, фронтовий альбом. Багатьох викладачів побачили у юності, натхненними та молодими. Також подобається рубрика, присвячена ювілярам.

У майбутніх номерах хотілося б побачити більше матеріалів про навчання та дозвілля студентів».

Гарна у нас газета

АМЕЛЬЧЕНКО Тетяна Володимирівна, інженер першої категорії кафедри соціології управління і соціальної роботи: «Гарна у нас газета, у кожному номері багато цікавих  статей. Хотілося б отримувати трохи більше інформації про факультети: їх адміністрацію, викладачів, кафедри, нові призначення».

Читала про куратора

БОНДАР Карина, першокурсниця філологічного факультету (відділення «Журналістика»):

«Останній раз я тримала у руках університетську газету 26-го травня. Мої одногрупниці Дар’я Кальницька і Аліна Спасібко завжди дають мені свіженький номер», - говорить Карина. «Більш за все, мені запам’яталася замітка про мого куратора Нілу Борисівну, яку написала Дар’я Кальницька. Вона була пізнавальною. У газеті я хотіла би побачити більше інформації про працевлаштування після університету та можливості студентів, про те, як можна гарно провести свої канікули. Також хотіла би дізнатися про життя заступника декана мого факультету. Це було би цікаво».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Рубрики: «А який у Вас декан?», «Заступник декана», «Щоб не свистів вітер у кишенях».

Шукаю знайомі імена

Доц. Ю. М. СНУРНІКОВА, кафедра журналістики:

- Коли я беру у руки університетську газету, то, перш за все, шукаю там імена знайомих викладачів та студентів. Матеріал написаний про них і ними. Мені подобається читати щось написане 1-2 курсом і давати цьому оцінку, також мені хотілося би прочитати більше історій про самих студентів: їх життя, будні, чим вони займаються у вільний час».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Рубрики: «Група моя студентська», «Студентське самоврядування», «Профком діє», «СНТ діє».

Більше про спорт

Михайло КОГУТ, другокурсник механіко-математичного факультету: «Газету мені дала моя староста  у кінці травня. Найбільше мені запам’яталася стаття про семінар з безпеки життєдіяльності «Єдина країна», це було ще перед ювілеєм університету. У газеті я хотів би прочитати про обмін студентами між країнами і більше про спортивні змагання та події».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Рубрики: «Подвійні дипломи», «Перемоги», «Спорт»

Брали інтерв’ю

Катерина НАЗАРЕНКО, першокурсниця економічного факультету: «Останній раз я бачила університетську газету у квітні. Пам’ятаю  інтерв’ю, де запропонували відповісти на питання «Що найтяжче та найцікавіше у житті студента?». Я хотіла би прочитати щось про подорожі Україною та її мальовничі місця, про котрі ніхто не знає».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Читайте традиційну рубрику «Краю мій, моя ти Батьківщино!»

Читаю в інтернеті

Ганна БАЗАРОВА, другокурсниця соціологічного факультету: «Я читаю газету «Харківський університет» в Інтернеті. Саме там я знайшла цікаву для мене статтю про 25-річчя соціологічного факультету. Мені було би цікаво прочитати анонси майбутніх подій та огляди після їх завершення».

Дайте приголомшливе відкриття!

Надія КОВАЛЕНКО,  другокурсниця хімічного факультету: «Я бачила газету «Харківський університет», коли вийшов її дев’ятий номер і там мені запам’яталася стаття «Який він == куратор?». Мені хотілося би побачити у номері наукові статті, не рядові, а про якесь приголомшливе відкриття».

Про перемогу

Вікторія ПАРАМОНОВА, третьокурсниця з біологічного факультету: «Я часто читаю університетську газету, мені її зазвичай приносить моя сестра. Останній раз це було 16-го червня. Мені запам'яталася новина про перемогу газети у конкурсі «Часопис». Хотілося б побачити якісь статті про те, як у студентів проходила практика, які труднощі виникали і як їх подолали, чого навчилися. Це б не тільки показало як студенти проводять літо і самостійно пробивають собі шлях у житті».

 

Більше сміху

ДУДАР Іван, випускник фізичного факультету: «Я читаю університетську газету в Інтернеті, бо так зручніше и так я можу переглянути ті номери, які пройшли повз мене. Я пам’ятаю квітневий номер, де чи не головною подією був приїзд Петра Порошенка до університету. Я вважаю, що газеті не вистачає якоїсь рубрики сміху, яка публікувала би анекдоти та повідомляла про кумедні події не тільки у університеті, а і в усьому світі».

До 70-річчя Перемоги

Марина МАРЧЕНКО, другокурсниця хімічного факультету: «В основному, до рук потрапляє газета про визначні події, а в останній раз == на початку травня. Пам’ятаю статтю про 70-річчя Перемоги, вона була дуже цікавою. А побачити би хотіла інформацію про наукові дослідження нашого університету».

Про жінок університету

Ганна КОЖУХОВА, другокурсниця механіко-математичного факультету: «Я бачила університетську газету наприкінці травня, її дала мені моя подруга. У березні був надрукований цікавий текст про жінок університету,  дуже сподобався. А у нових номерах я хотіла би побачити якісь креативні огляди про викладачів кожного факультету».

Дістаю  унікальну інформацію

Проф. І. О. ГІРКА, декан фізико-технічного факультету: «Читаю університетську газету давно, і це давно увійшло у звичку. Свого роду, службовий обов’язок, дістаю з неї унікальну інформацію. Найбільше запам'ятався матеріал про шановного Бориса Михайловича Валійова та його не менш поважну дружину. Номери я  завжди беру в редакції чи приймальних проректорів. Бажаю бачити у наступних номерах відгуки колег і студентів про зміни, що відбуваються в організації навчального процесу».

Читаю регулярно

Доц. М. М. ЮНАКОВ, заступник декана з навчальної роботи: «Газету "Харківський Університет" читаю регулярно, починаючи з моменту вступу до університету  в 1969 році.  Дуже сподобався номер, присвячений 70-річчю Великої перемоги. Проблеми з отриманням газети "Харківський Університет" на нашому факультеті немає, але хотілося б, щоб кількість екземплярів, які ми отримуємо, збільшилася».

Не дуже добре потрапляє до читачів

Доц. В.  П.ОЛЕФІР,  кафедра прикладної фізики та фізики плазми: « Читаю, але не завжди, тому що газета не дуже добре потрапляє до нашого корпусу. Віддаю перевагу статтям, що містять корисну для мене інформацію.  Хотілося б почитати про результати літньої сесії. Крім того, цікавим був би матеріал про міжнародний досвід підходу до університетської освіти, у зв’язку з новими реформами в освіті. Хотілося б дізнатися, що взагалі дають нам ці освітні реформи».

Із задоволенням  читаю

Доц. О. Ф. ЦЕЛУЙКО, директор Інституту високих технологій: «Чудова газета, я із задоволенням її читаю. Радує те, що останнім часом публікується багато матеріалів про наш факультет. Важко виділити один якийсь матеріал, але запам’ятався номер, присвячений Дню Перемоги. Проблеми з отриманням газети немає. Газета добре висвітлює університетське життя, всі свята та важливі події. Дякую колективу редакції».

Не дублюйте!

Проф. В. І. СІДОРОВ, декан факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу: «Читаю в паперовому, так і в електронному варіанті. Погано, що вони дублюють один одного. Я вважаю, що газеті не вистачає матеріалів, присвячених соціальному життю університету, умовам праці у ньому. Наприклад, немає статей про рівень громадського харчування в університеті, про погану роботу ліфтів та ін. Не вистачає інформації, наприклад, про нашу базу відпочинку «Фігуровка», про студентські товариства. Хотілося б побачити більше матеріалів, присвячених нашому факультету».

Нюанси вступної кампанії

Проф. Н. А. КАЗАКОВА, заступник декана з наукової роботи факультету МЕВ та ТБ: «Нерегулярно, але читаю.  Ми отримуємо достатню кількість номерів. Я вважаю, що актуальною була би інформація про вступну кампанію: години прийому документів, який факультет, де розташований, перелік документів, які необхідно подавати. Потрібно висвітлити всі нюанси приймальної кампанії для наших абітурієнтів».

Катерина БОЧКАРЬОВА, студентка групи УП-31: «Не читаю, через те, що навчаюся за індивідуальним планом».

Давайте аналіз

Проф. К. Е. НЄМЧЕНКО, декан фізико-енергетичного факультету: «Так, звісно, читаю. Завдяки цій газеті я й пов’язав своє життя з університетом. Вона потрапила мені до рук, тоді, коли я ще вирішував, куди поступати. Найбільше запам'ятався матеріал «Я-бузок». Давайте аналіз результатів літньої сесії та про перебіг вступної кампанії».