Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Чи жива студрада?

Студентське самоврядування

ВІД РЕДАКЦІЇ. Починаємо розмову про студентське самоврядування. У Харкові − 172 гуртожитки, вісім із яких належить нашому університету. Кожен гуртожиток − немов уособлення поняття «контраст», адже на відносно невеликій площі уживаються та проводять студентські роки найрізноманітніші особистості. А щоб зробити цей процес легшим, спішить на допомогу Студентська рада студмістечка.

…Гуртожиток №9 уже четвертий рік заміняє мені дім, тож я можу на власні очі побачити, як їй це вдається. Від Людмили ТАРАНЕНКО, голови Студентської ради гуртожитку №9, я дізналася, що на 50 мешканців «Дев’ятки» припадає 1 член студради (тут мешкає близько 750 студентів). Очолює її Людмила ТАРАНЕНКО (механіко-математичний факультет, група МП-22). Заступник голови − Владислав ПОЛУПАН (мех.-мат, група МФ-32), секретар − Юлія ГУМІРОВА (мех.-мат, група МП-22). За іншими членами студради закріплені блоки, за які вони несуть відповідальність.

− Людмило, з якими проблемами зіштовхуються мешканці гуртожитку?

− Часто врегульовуємо конфліктні ситуації між мешканцями кімнат та блоків. Буває, не вживаються характерами, не можуть знайти компромісів. Протягом цього семестру ми розглянули скарги студентів із кімнат №353, №451, №456, №427. Завжди працюємо зі всіма сторонами конфлікту, спочатку намагаємося все ж таки знайти порозуміння. Якщо цього виявляється замало, звертаємося за допомогою до заступників декана з виховної роботи (пишемо службові або безпосередньо спілкуємося).
Також у мешканців часто виникають проблеми із іноземними студентами. Для вирішення цих питань ми звертаємося до заступника директора Центру міжнародної освіти.
Неодноразово з’являлися проблеми із працівниками правоохоронних органів, які роблять обходи. Щоб їх вирішити, ми звертаємося до А. М. Удода (проректора з економічних питань та господарської діяльності).

− Чи скаржаться студенти на умови проживання?

− Насущною є проблема відсутності гарячої води на верхніх поверхах. Але через те, що ми крайня гілка, місто дає малий тиск, тож напір води залишається низьким.

− Студенти скаржаться, що до них часто не доходить інформація засідань студради.

− Така проблема дійсно існує, і ми намагаємося з нею боротися. Я передаю інформацію за допомогою старост блоку, які не завжди вчасно доносять її до студентів. До того ж, мешканці гуртожитку подеколи сприймають лише ту інформацію, яку вони хочуть сприймати, і часто-густо ігнорують повідомлення членів студради.

Анастасія РИБАЛКО (історичний факультет, група ІС-41), член Студентських рад і гуртожитку, і факультету, говорить про те, що студенти довіряють студраді гуртожитку навіть більше, ніж факультетській. Але останнім часом зросла кількість бюрократії, зменшився реальний вплив членів студради на адміністрацію гуртожитку, тож вирішувати проблеми стало складніше.
Члени студради намагаються згуртувати студентську спільноту. У березні вони провели турнір із настільного тенісу «Перша ракетка «Дев’ятки»» (який, до речі, відбувся у спортивній кімнаті гуртожитку, яка користується великою популярністю). Також провели декілька кінолекторіїв у актовій залі гуртожитку. У квітні студенти вийшли на суботник, організували збір вторинної сировини. А у травні відбувся огляд-конкурс на кращі студентські кімнати та спартакіада студмістечка (перемогла команда дев’ятого).

Як бачите, студрадівці − це не страшні люди, які роблять лише обходи і перевірки санітарного стану кімнат та блоків! Саме вони мають бути першими помічниками студента. Вони розкажуть про кількість та способи відпрацювань, допоможуть із вирішенням конфліктів, проінформують про зміни у розпорядку проживання у гуртожитку. А до наших з вами обов’язків входить дотримання порядку у рідному домі, а якщо виникнуть питання − студрада допоможе.

Я. ОЛЬЖИК.